I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejsza niedziela, 02. grudnia rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. W adwencie roraty dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 6:30, dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:00. Po porannych roratach zapraszamy na śniadanie do kawiarenki. Po mszy dzieci mogą zabrać adwentową wyklejankę i szablon lampionu.
2. Dzisiaj, po mszy św. o godz. 11:00 na spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po mszy św. o godz. 11:00 w salce na piętrze kościoła.
3. W I. czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Adorację rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego odmawianą w intencji duchowego odnowienia parafii oraz modlitwa Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.
4. W I. piątek miesiąca okazja do adwentowej spowiedzi od godz. 17:00. Po mszy św. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
5. Msze św. z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w piątek, 07.12., o godz. 18:00 w intencji Różańca Rodziców i w sobotę, 08.12., o godz. 08:30.
6. Zapraszamy na 7 dni adwentowego czuwania z Maryją. Będą to nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które będą przygotowaniem do odnowienia aktu zawierzenia Maryi naszej parafii i naszego osobistego, którego dokonamy podczas fatimskiego nabożeństwa. Od wigilijnej mszy św. Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, 07. grudnia, o godz. 18:00, przez wspólne przeżycie 8. grudnia Godziny Łaski o godz. 12:00, i wieczorne spotkania po mszach św. aż do wieczornej mszy św. z nabożeństwem fatimskim 13. grudnia. Plan rekolekcji na kartkach przy wyjściu, na stronie jolenta.pl i parafialnym facebooku.
7. Zapraszamy na Godzinę Łaski – która przypada 8. grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa od 12:00 do 13:00.
8. Spotkanie grupy oazowej w czwartek, 06. grudnia po mszy wieczornej, godz. 18:30 na plebanii. Zapraszamy szczególnie młodzież o otwartym sercu przygotowującą się do bierzmowania.
9. Od adwentu rozpoczynamy w naszej parafii program „Biblia w 365 dni”. Pragniemy wspólnie przeczytać całe Pismo Św. w ciągu roku. Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do zakrystii lub na naszą stronę internetową i parafialnego facebooka. Spotkanie dla czytających Biblię w piątek po roratach.
10. Dziękuję za ofiary na kościół składane w kopertach na tacę oraz konto parafialne. Została także założona nowa Księga Ofiarodawców dostępna w zakrystii i biurze parafialnym. Zebrane fundusze, zgodnie z zamierzeniami śp. ks. Ryszarda, przeznaczone będą na nowe konfesjonały dla naszego kościoła.
11. Osoby, które chciałyby oddać rosnące na terenie ich posiadłości choinki do dekoracji kościoła na święta prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii.
12. W sklepiku można nabyć poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z każdej świecy dużej 12 złotych i 6 zł z małej przekazujemy do Caritas diecezjalnej, pozostała kwota (prosimy chociaż o złotówkę) pozostaje do dyspozycji naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
13. Przez najbliższe dwa tygodnie ogłaszamy w naszej parafii akcję „Paczka dla sąsiada”. Osoby, które przed Świętami pragną pomóc znanej sobie osobie, przygotowują paczkę z potrzebnymi jej produktami lub dobrami i mogą ją przekazać, także anonimowo, za pośrednictwem naszego PZC. Zachęcamy do umieszczenia wewnątrz listu z pozdrowieniami i życzeniami świątecznymi. Będziemy przyjmować tylko paczki zaadresowane do konkretnych osób lub rodzin.
14. Biuro parafialne czynne w dni powszednie po wieczornej Mszy Św.
15. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer PK.
16. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej parafii: Teresę Chosińską, Andrzeja Janasa i Mariana Staszewskiego – Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony