I. TYDZIEŃ ADWENTU

1. W Adwencie Roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:00 oraz wtorki, czwartki i soboty o godz. 08:30.

2. Mimo sytuacji pandemii nie poddajemy się! Przenosimy część naszych działań do Internetu. „W realu” możemy spotykać się bez większych przeszkód na mszach, nabożeństwach i adoracji zachowując limit 42 osoby w kościele, maseczki, dezynfekcję rąk i dystans 1,5 m. W Internecie transmisje mszy św. niedzielnych o godz. 11:00.

3. By uniknąć niepotrzebnego stresu w Święta zbieramy zgłoszenia na świąteczne msze św. Planujemy dodatkową Pasterkę o godz. 24:00. Mamy więc w Święta 12 mszy po 42 osoby, co daje nam miejsce dla 500 osób. Aby umożliwić wszystkim uczestnictwo we Mszy świątecznej można zgłosić się na jedną wybraną mszę. Rezerwujemy miejsce wysyłając sms-a z datą, godziną mszy św. i nazwiskami osób dla których rezerwujemy miejsca na nr 691.950.127.

4. Proponujemy na Adwent dzieciom i rodzinom udział w Roratach „online”. Szczególnie zapraszamy rodziny przygotowujące się do I. Komunii św. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy do udziału w Roratach poprzez transmisje w Internecie lub w kościele. Na każdych Roratach zaproponujemy proste zadanie dla dzieci i całej rodziny. Efektami pracy dzielimy się przesyłając zdjęcia lub odpowiedzi do parafii. Dla najaktywniejszych przewidujemy jak co roku nagrody. Szczegółowe info FB@jolentagniezno.

5. Od jutra rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe w innej niż zwykle formie. W tym roku będą przygotowaniem do aktu całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi, którego dokonamy 01 stycznia, w Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. W rekolekcjach możemy uczestniczyć na 4 sposoby: korzystając z Internetu: 1) wchodząc na stronę oddanie33.pl (wprowadzenie na naszym FB@jolentagniezno); nie korzystając z Internetu: 2) odsłuchując rozważania na dany dzień z płyty (pliki mp3, dostępna w sklepiku lub z bieżącym nrem tyg. „Niedziela” ); 3) korzystając z książki z materiałami rekolekcyjnymi (książkę można obejrzeć i zamówić w sklepiku tylko dzisiaj); 4) korzystając z telefonu: dopisując się do grupy na WhatsAppie (linki na stronie oddanie33.pl lub FB@jolentagniezno). Poza zapoznaniem się z rozważaniem na dany dzień postarajmy się każdego dnia znaleźć czas na od 5-15 minut na osobistą modlitwę w ciszy, a jeśli warunki pozwalają na adoracji w kościele z przyjęciem Komunii św.

6. Tydzień w parafii:

  • WTOREK 17:00 Różaniec w intencji ustania pandemii
    • po Mszy św. wieczornej – nowenna do naszej Patronki bł. Jolenty
  • I. CZWARTEK MIESIĄCA 17:00 – 18:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji parafii; adoracja Najświętszego Sakramentu; okazja do spowiedzi św.
  • I. PIĄTEK MIESIĄCA 17:30 – 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św.
  • I. SOBOTA MIESIĄCA 08:30 Msza św. i nabożeństwo I. soboty miesiąca; 19:00 do 07:00 Czuwanie różańcowe w intencji kapłanów.

7. W sklepiku można nabyć poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z każdej świecy dużej 13 złotych i 6 zł z małej przekazujemy do Caritas diecezjalnej, pozostała kwota (prosimy chociaż o złotówkę) pozostaje do dyspozycji naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

8. Przez najbliższe trzy tygodnie ogłaszamy w naszej parafii akcję „Paczka dla sąsiada”. Osoby, które przed Świętami pragną pomóc innym, przygotowują paczkę z potrzebnymi jej produktami lub dobrami i mogą ją przekazać za pośrednictwem naszego PZC. Zachęcamy do umieszczenia wewnątrz listu z pozdrowieniami i życzeniami świątecznymi. Paczkę lub torbę z produktami zostawiamy za tydzień lub dwa w naszym sklepiku.

9. Wielu z nas słabo sobie radzi z napięciem, jakie powoduje sytuacja zagrożenia w pandemii lub odcięcia od kontaktu z otoczeniem. Zapraszamy na konsultacje psychologiczne oraz poradnictwo psychologiczne – indywidualne i małżeńskie – on-line (Skype/WhatsApp) lub telefonicznie. Dyżurujący: s. Kinga Skórska SAC i ks. Dariusz Larus. Telefon kontaktowy do rejestracji: 693 952 409 lub 786 140 871. Od poniedziałku do piątku.

10. W sprawie tablicy ks. Balika informujemy, że firma p. Klapiszewskiego z Wągrowca deklaruje możliwość instalacji tablicy na I. połowę stycznia.

11. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon, na tacę i konto parafialne. Wasza ofiarność pomaga nam przetrwać ten trudny czas. Bóg zapłać!

12. Przypominamy, że kancelaria parafialna otwarta jest od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie możemy skorzystać z pomocy kancelarii w godzinach urzędowania, możemy ustalić termin odwiedzin biura z ks. proboszczem korzystając z podanego nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza 691.950.127. Polecamy tygodniki Niedziela i Przewodnik Katolicki.

13. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, śp. Stanisława Smelkowskiego, ks. kan. Ryszarda i ks. pracujących w naszej parafii, zmarłych dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony