II. NIEDZIELA PO NARODZ. PAŃSKIM

1. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Msze jak w niedzielę.

2. W tym roku nie odbędzie się Orszak Trzech Króli. W zamian proponujemy, by każdy z nas za przykładem Mędrców ze Wschodu przyniósł do Dziecięcia dary. Nie będą to złoto, kadzidło i mirra. Prosimy o preparat przeciwodleżynowy Sudocrem, Vibovit, Visolvit, inne preparaty witaminowe w proszku, preparaty proteinowe, chemię gospodarstwa domowego. Pan Jezus przyjmie je za pośrednictwem chorych dzieci z DPS w Mielżynie prowadzonym przez SS. Dominikanki. Dary składamy przy żłóbku.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy tzw. Kolędę w zmienionej formie. Zgodnie z ogłoszonym planem, w dni kolędowe wieczorem, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w ich intencji mieszkańców:
– w poniedziałek – Szczytnik Duchownych i ul. Roosevelta i Toruńskiej;
– we wtorek – ul. Inowrocławskiej, Pomorskiej, Olsztyńskiej i Pszenicznej;
– w czwartek – ul. Kasztelańskiej i Gębickiej;
– w piątek – ul. Wierzbiczany, Grodzkiej i Dożynkowej.
Na Mszy posłużymy się uroczystym błogosławieństwem i modlitwą nad ludem; po zakończonej Mszy Świętej przekażemy przybyłym pamiątki kolędowe, ampułki z wodą święconą i tekst modlitwy błogosławieństwa rodziny, którą odmówimy z domownikami po powrocie do domu przy stole z krzyżem i świecami.

4. Kwadrans przed Mszą św. zapraszamy dzieci z danej ulicy do modlitwy przy żłóbku. Prosimy rodziny, które uczestniczyły z dziećmi w roratach o zgłaszanie się po nagrody.

5. Ze względu na spotkania z dziećmi przed „mszami kolędowymi” w styczniu nie będzie wystawienia przed mszą św. wieczorną. W czwartek o godz. 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17:40.

6. W sobotę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej.

7. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon, na tacę i konto parafialne. Wasza ofiarność pomaga nam przetrwać ten trudny czas. Bóg zapłać!

8. Kancelaria parafialna otwarta od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie możemy skorzystać z pomocy kancelarii w godzinach urzędowania, możemy ustalić termin odwiedzin biura z ks. proboszczem korzystając z podanego nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza 691 950 127. Polecamy tygodniki Niedziela i Przewodnik Katolicki.

9. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, ks. kan. Ryszarda i ks. pracujących w naszej parafii, zmarłych dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony