II. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Dzisiejsza niedziela jest także niedzielą Ad Gentes to znaczy Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

2. W piątki w naszym kościele o godz. 17:00 dla dzieci a o 17:30 dla dorosłych i młodzieży odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17:00 Gorzkie żale.

3. Przez cały Wielki Post można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony wystawionej przy wejściu. Chcielibyśmy, podobnie jak w roku ubiegłym, zaaranżować jednolitą dekorację Grobu tylko z zakupionych kwiatów według jednolitego projektu.

4. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich paniach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. Od tego tygodnia już oficjalnie wraz z Matkami Różańcowymi zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdy wtorek, o 17:30 do kaplicy Matki Bożej.

6. Także we wtorek zapraszamy na comiesięczną mszę w intencji małżeństw i rodzin. W Nowennie do bł. Jolenty, patronki wielkopolskich rodzin, będziemy modlić się właśnie w tej intencji. Po mszy i nowennie zapraszamy wszystkie małżeństwa, także niesakramentalne, na poczęstunek przy kawie i herbacie oraz spotkanie pt. „Jak mówić, jak słuchać w małżeństwie?”.

7. W piątek, 13. marca, dzień Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

8. Tydzień w parafii:

• WTOREK

◦ 17:30 Różaniec (kaplica Matki Bożej)
◦ po Mszy św. wieczornej – nowenna do naszej Patronki bł. Jolenty;
◦ 18:45 (kawiarenka) spotkanie dla małżonków pt. „Jak mówić, jak słuchać w małżeństwie?”;

• CZWARTEK

◦ 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św.
◦ 19:00 Spotkanie Oazy i 2. grupy kandydatów do bierzmowania (plebania);

• PIĄTEK

◦ 17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci
◦ 17:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych do godz. 19:00
◦ 17:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży
◦ po mszy wieczornej – nabożeństwo fatimskie

9. Wspólnota „Miriam” zaprasza na ewangelizacyjny „kurs Filipa” w klasztorze OO. Franciszkanów w Gnieźnie od 20 do 22 marca. Szczegóły na plakatach i Facebooku.

10. Ks. proboszcz prowadzi rekolekcje parafialne w Mogilnie i prosi o modlitwę o światło Ducha św. dla prowadzącego i uczestników rekolekcji.

11. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela i Przewodnik Katolicki. Dzieciom przypominamy o zabraniu kartek „Ziarna”.

12. Biuro parafialne otwarte jest od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. Nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza: 691.950.127.

13. Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Kazimierę Wiesner i Ryszarda Zbierańskiego, zmarłych nam bliskich oraz ks. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony