II. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

2. W naszej parafii przeżywamy tzw. Kolędę w zmienionej formie. Dziękujemy za miłe spotkanie parafianom, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nowym roku. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji o Boże błogosławieństwo mieszkańców:

  • w poniedziałek – ul. Rolnej, Równej, Małej;
  • we wtorek – ul. Asnyka, Norwida, Harcerskiej;
  • w środę – ul. Dobrzyńskiej, Mokrej;
  • w czwartek – ul. Reymonta, Konikowo, Kolejowej;
  • w piątek – ul. Paderewskiego, Kołłątaja.

Na Mszy posłużymy się uroczystym błogosławieństwem a po zakończonej Mszy Świętej przekażemy przybyłym pamiątki kolędowe, ampułki z wodą święconą i tekst modlitwy błogosławieństwa rodziny, którą odmówimy z domownikami po powrocie do domu. Uważamy to za najważniejszy moment w celebracji „nowej formy” – spotkanie całej rodziny na modlitwie w odświętnych strojach przy przygotowanym stole (biały obrus, krzyż, świece, egzemplarz Pisma Świętego z którego odczytamy zamieszczony w tekście fragment Ewangelii). Tekst znajduje się na naszym FB. Dziękujemy za ofiary kolędowe. Przeznaczymy je na utrzymanie parafii.

3. Trwa zbiórka darów dla chorych dzieci z DPS w Mielżynie prowadzonym przez SS. Dominikanki. Dziękujemy Bogu za Wasze dobre serca. Siostry proszą o Sudocrem, Vibovit, Visolvit, inne preparaty witaminowe w proszku, preparaty proteinowe, chemię gospodarstwa domowego. Dary składamy przy żłóbku. Zbiórka potrwa do końca stycznia.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do bł. Jolenty. W styczniu nie będzie wystawienia przed mszą św. wieczorną. W czwartek o godz. 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17:40. W sobotę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej.

5. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

6. Kancelaria parafialna otwarta od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie możemy skorzystać z pomocy kancelarii w godzinach urzędowania, możemy ustalić termin odwiedzin biura z ks. proboszczem korzystając z podanego nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza 691 950 127. Polecamy tygodniki Niedziela i Przewodnik Katolicki.

7. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, śp. Klarę Kujawę, Władysława Różyckiego, Genowefę Stupczyńską, Danutę Wabich, ks. kan. Ryszarda i ks. pracujących w naszej parafii, zmarłych dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony