III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej maryjnej modlitwy codziennie po mszy św. o godz. 18:00.
2. W ubiegłą niedzielę, w czasie Mszy św. na uroczystościach odpustowych ku czci św. Wojciecha Prymas Polski Abp Wojciech Polak wręczył medale „Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej” siedmiorgu wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas, którzy w sposób szczególny, z dużym zaangażowaniem i wieloletnią pracą niosą pomoc potrzebującym. Cieszymy się, że wśród nich była także nasza parafianka p. Krystyna Przybył. Gratulujemy i dziękujemy p. Krystynie i wszystkim wolontariuszom naszej parafialnej Caritas za służbę i wielkie serca.
3. Z okazji Tygodnia Biblijnego zapraszamy do lektury i medytacji Słowa Bożego indywidualnie i na spotkaniu biblijnym w piątek po nabożeństwie majowym, tj. ok. godz. 19:00. Może ktoś przyłączy się jeszcze do naszej akcji Biblia w 365 dni? Plan lektury na maj dostępny jest jeszcze przy wyjściu.
4. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30 w kościele.
5. Spotkanie uzupełniające dla kandydatów do bierzmowania u których stwierdzono jakieś braki w przygotowaniu w najbliższy czwartek, o godz. 18:30 w salce na piętrze kościoła.
6. Młodych poszukujących prawdy i relacji z Bogiem zapraszamy na ALPHĘ dla młodzieży. Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Kurs przeznaczony jest dla młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej. Rozpocznie się on w czwartek, 9. maja o godz. 19:00 na plebanii. Alpha to 10 cotygodniowych spotkań ewangelizacyjnych, w czasie których można poznać, odkryć na nowo lub umocnić swoją wiarę. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Szczegóły na naszym Facebooku.
7. Małżeństwa zapraszamy do nowej inicjatywy duszpasterskiej o nazwie „Gnieźnieńskie Forum Małżeństw”. Liczymy, że w naszej parafii znajdą się pary małżeńskie, które nie będą chciały biernie przyglądać się zmianom norm obyczajowych związanych z ideologią gender i ruchami LGBT. Spotkanie założycielskie po wieczornej mszy św. w intencji rodzin, 14. maja, na plebanii.
8. Wczoraj pani organistka Monika obchodziła swoje imieniny. Składamy najlepsze życzenia i wzywamy wstawiennictwa patronki w posłudze, św. Cecylii.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
10. Dla wszystkich dzieci mamy kartki „Ziarna”. Znajdziemy je przy chrzcielnicy. Na koniec roku szkolnego losowanie nagród.
11. Biuro parafialne czynne w dni powszednie po wieczornej mszy św. (tel. 691.950.127).
12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony