IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dekretem Ks. Abp Wojciecha Polaka ks. Karol Świderski od 1. czerwca został mianowany dyrektorem Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów w Gnieźnie przy zachowaniu wcześniejszych obowiązków w Kurii Metropolitalnej. Gratulujemy i obiecujemy towarzyszyć w modlitwą w trudzie podjęcia nowych obowiązków. Dla naszej wspólnoty parafialnej to jednak także smutny moment, gdyż jednocześnie Ks. Prymas zwolnił ks. Karola z obowiązków rezydenta w naszej parafii. Oficjalne pożegnanie ks. Karola odbędzie się na mszy św. w niedzielę, 26. maja o godz. 11:00.
2. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej maryjnej modlitwy codziennie po mszy św. o godz. 18:00. W poniedziałek także nabożeństwo fatimskie. We wtorek nowenna do bł. Jolenty. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17:00. W tym dniu modlimy się do św. Jana Pawła II, którego relikwie w postaci kropli krwi mamy w naszej świątyni.
3. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:15 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę, 18. maja o godz. 09:00 w kościele. Po spowiedzi próba. Rodziców i rodziny dzieci pierwszokomunijnych spowiadamy codziennie przed Mszą św. i podczas nabożeństwa majowego po mszy oraz w sobotę od 17:30.
4. Młodych poszukujących prawdy i relacji z Bogiem zapraszamy na ALPHĘ dla młodzieży. Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Kurs przeznaczony jest dla młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej. Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 19:00 na plebanii. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Szczegóły na naszym Facebooku.
5. Małżeństwa zapraszamy do nowej inicjatywy duszpasterskiej o nazwie „Gnieźnieńskie Forum Małżeństw”. Tyle krąży opowieści pokazujących trudy małżeńskiego życia… „Małżeństwo” i „kryzys” to słowa coraz częściej łączone ze sobą. A z drugiej strony kolorowa i „radosna” społeczność LGBT. Może istnieje potrzeba pokazania, że małżeństwo oparte na chrześcijańskich wartościach nie musi być drogą przez mękę, jakimś rodzajem „męczeństwa” we dwoje. Może coś trzeba najpierw zmienić w nas samych, by świat to zauważył?
Jeżeli zgadzacie się z nami, szukacie szczęścia i radości w Waszym małżeństwie i chcielibyście coś zrobić w tym kierunku to zapraszamy. Przyłączcie się do nas! Msza św. w intencji rodzin, 14. maja, o godz. 18:00, a po mszy, o godz. 19:00 spotkanie na plebanii.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
7. Dla wszystkich dzieci mamy kartki „Ziarna”. Znajdziemy je przy chrzcielnicy. Na koniec roku szkolnego losowanie nagród.
8. Biuro parafialne czynne w dni powszednie po wieczornej mszy św. (tel. 691.950.127).
9. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony