IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.

2. Za nami ostatni tydzień kolędy w zmienionej formie. Dziękujemy za miłe spotkanie parafianom, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nowym roku. Jesteśmy przekonani, że mimo zmienionej formy był to błogosławiony czas. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone z okazji kolędy na tacę, do skarbon i nasze konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność. Wspólnota ministrancka dziękuje za ofiary przeznaczone dla nich.

3. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 08:30 i 18:00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Osoby konsekrowane codziennie służą w setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

4. W piątek w Waszym imieniu odwiedziliśmy taki dom i zawieźliśmy dary dla chorych dzieci z DPS w Mielżynie prowadzonym przez SS. Dominikanki. Przekazujemy podziękowania i pozdrowienia od sióstr i dzieci.

5. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych na spotkaniu „kolędowym” zgłaszali pragnienie spotkania. Odpowiadając na to pragnienie organizujemy krótkie spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i rodziców w niedzielę, 14 lutego po mszy św. o godz. 11:00. Spotkanie NIE JEST obowiązkowe. Tych, którzy będą obecni proszę o zabranie wypełnionego zgłoszenia i świadectwa chrztu, jeśli dziecko było ochrzczone w innym kościele.

6. Mamy propozycję niebanalnego przygotowania i przeżycia Dnia Zakochanych – Randkę Małżeńską. Po obejrzeniu warsztatu w Internecie (https://randkamalzenska.pl/projekt/warsztat/) pobieramy aplikację mobilną, która nas poprowadzi w dialogu małżeńskim. Finał w Walentynki, 14 lutego, na mszy o godz. 11:00 i wieczorem we dwoje.

7. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do bł. Jolenty. Wracamy do wystawienia Najświętszego sakramentu przed mszą św. wieczorną. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17:00, a w pozostałe dni powszednie od godz. 17:30.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań, adoracja i okazja do spowiedzi św. do godz. 17:55.

9. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. do godz. 17:00 do 17:55. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św. z Komunią Świętą wynagradzając Najświętszemu Sercu Jezusa. Zapraszamy szczególnie rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

10. W pierwszą sobotę Msza Święta o godz. 08:30, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Od godz. 09:00 do 18:00 przed Najśw. Sakramentem modlimy się u ustanie pandemii i w naszych osobistych intencjach.

11. Zapraszamy do lektury tygodników Niedziela i Przewodnik Katolicki.

12. Kancelaria parafialna otwarta od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie możemy skorzystać z pomocy kancelarii w godzinach urzędowania, możemy ustalić termin odwiedzin biura z ks. proboszczem korzystając z podanego nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza 691 950 127.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej i błogosławionej niedzieli.

14. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, ks. kan. Ryszarda i ks. pracujących w naszej parafii, zmarłych dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony