IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2018 r

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych, a w piątek, święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Wśród pionierów opieki nad trędowatymi jest wiele osób konsekrowanych – kapłanów, braci i sióstr zakonnych jak nasz rodak jezuita bł. Jan Beyzym. Chrystus głosi swoją naukę z mocą. Nasze postępowanie też powinno być mocnym świadectwem prawdy o miłości Boga do każdego człowieka.

  1. We wtorek / 30 stycznia br. / przeżywać będziemy w naszej parafii, jak co roku, całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8,30 w kaplicy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. wieczornej. Ofiarować będziemy czas adoracji o Błogosławieństwo dla naszych rodzin w Nowym Roku 2018. Poszczególnym godziną przewodniczyć będą/ na osobnej karcie/. W dniu tym nowenna do naszej Patronki Bł. Jolenty.
  2. W piątek / 02 lutego br. / UROCZYSTOŚĆ OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, czyli MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Święto to przypomina nam, że Chrystus jest Światłością świata. Światłość Chrystusa ma płonąć w naszych sercach, abyśmy, gdy przyjdzie koniec naszego życia, stanęli przed Zbawicielem, jak starzec Symeon tzn. z radością, że spełniło się nasze oczekiwanie, a trud naszego życia nie był daremny. Biorąc do ręki gromnicę – symbol Chrystusa, prośmy usilnie Maryję – Matkę Światłości o ten ostatni wieczór, by nie był pełen trwogi, by był pogodny, by tę ostatnią ciemność oświetlało światło świecy gromnicznej podanej moim i twoim zastygającym dłoniom przez najbliższych.
    Msze św. przed południemo godz. 8,00 i 10,00, po południu o godz. 18,00.
    Na początku każdej Mszy św. poświęcenie świec – gromnic.
  3. W czwartek,/ 01 lutego br. / jako pierwszy w miesiącu modlimy się o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo podczas, którego modlitwy poprowadzą Członkowie Wspierania Powołań kapłańskich.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedzi św. słuchać będziemy dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 17,30. Dzieci i Młodzież przystąpią do wspólnej Komunii św. w piątek na Mszy św. o godz. 18,00.
  5. W sobotę / 03 lutego br. / podczas Mszy św. o godz. 8,30 udzielać będziemy błogosławieństwa Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, przeciw chorobom gardła.
  6. Do chorych udamy się w I piątek miesiąca / 02 lutego br. / rano, a po Mszy św. o godz. 8,30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony