Ferie zimowe w naszej parafii

W czasie trwania tegorocznych ferii zimowych w naszej parafii zorganizowane było, zimowisko dla dzieci i młodzieży. Dzieci spotykały się przez dwa tygodnie od poniedziałku do soboty od godziny 10.00 do 14.00, młodzież natomiast od godziny 16.00 do 20.00. Podczas tych czterech godzin nikt się nie nudził, czas ten wypełniony był wesołymi zabawami, pracami plastycznymi, wystawianiem scenek, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, doskonaleniem umiejętności posługiwania się komputerem… W międzyczasie każdy mógł zjeść pączka lub drożdżówkę i napić się herbaty. W zimowisku brało udział 153 dzieci, a opiekowała się nimi i organizowała im czas, wraz z ks. Damianem młodzież z naszej parafii (Agnieszka Karmowska, Tomasz Frankowski, Maciej Szczepański, Ania Szczepańska, Justyna Tomczyk, Ewa i Marysia Niklas, Grzegorz Wachowski, Paweł Rożek, Arek Ostrowski, Piotr Kozłowski i inni) . Na zakończenie zimowiska wszyscy uczestnicy otrzymali od księdza proboszcza kanonika Ryszarda Balika pamiątkowe dyplomy. A oto co działo się w poszczególne dni: Każdy dzień zaczynaliśmy od powitania i zaplanowania różnych zajęć, ogłoszenia konkursów plastycznych, rozdzielenia ról w scenkach itp. W każdy dzień działo się coś ciekawego. Odwiedzili nas policjanci z Powiatowej Komendy w Gnieźnie podkom. Mariusz Łozowiecki i mł. asp. Andrzej Michalak. Przeprowadzili oni pogadankę na temat bezpiecznych ferii, zorganizowali konkurs o przepisach ruchu drogowego oraz rozdali uczestnikom ulotki na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania dzieci dostały do rozwiązania rebus o haśle: „Bądź rozważny podczas zabaw zimowych”. W inne dni wystawiane były przez dzieci przedstawienia i tak: 24 stycznia scenki pt. „Ręce”, „Pudełko”, „Przyjaciel złamanych serc”, „Może później Jezu”; 26 stycznia „Grzech z walizką”, „Maski”, „Zamiana serc”, „Krzesła”, „Historia Jacka”; 31 stycznia „Krzyś”, „O krainie szczęśliwego króla”, „Uczta”, „Nawrócenie”, „Winny krzew”, „Kogo szukacie”.

W czasie trwania zimowiska rozegrany został także turniej piłki nożnej halowej. Uczestniczyły w nim dzieci spędzające bawiące się na zimowisku. Na zakończenie turnieju zwycięska drużyna zmierzyła się z reprezantacją opiekunów. Pomimo widocznej przewagi na boisku starsi musieli niestety uznać wyższość reprezentacji ich podopiecznych. W dniu zakończenia zimowiska prezes Klubu Sportowego Jolenta – Sylwester Tubacki – zwycięskim drużyną wręczył puchary i medale.

Tegoroczne zimowisko było już trzecim przedsięwzięciem tego typu w naszej parafii. Dzieło to zapoczątkował ks. Grzegorz Manthey 3 lata temu. Ideą zimowiska jest zorganizowanie dzieciom pozostającym w czasie ferii w domu czasu tak, aby ferie spędziły bezpiecznie i nie nudząc się.

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony