Ruch Światło – Życie OAZA Dzieci Bożych w parafii pw. Bł. Jolenty w Gnieźnie

„Młodość nie jest rozdziałem wyrwanym z życia ani przedmową do książki bez powiązania z całością. Jest wprowadzeniem do całej reszty (…) jest fundamentem, na którym ma się oprzeć budowla życia.” /Jakub Alberione/

Parafia to jedna wielka rodzina. Wszyscy powinni się w niej szanować i wzajemnie wychowywać.
Tak więc każda parafia powinna mieć na uwadze dobro dorastającej młodzieży, która kiedyś wkroczy w dorosłe, samodzielne życie. Trzeba dbać, aby młodość stała się naprawdę trwałym fundamentem przyszłości Kościoła.

Dzięki istniejącym grupom oazowym parafia pod wezwaniem Błogosławionej Jolenty troszczy się o swoją młodzież.
Organizowanie różnego rodzaju spotkań dla dzieci i młodzieży jest niezbędne w prowadzeniu wspólnego dialogu. Spotkania te pozwalają i umożliwiają wzajemne poznawanie siebie, zbliżenie się do Boga, do bliźnich.

Nie można całego życia spędzić na kanapie, trzeba wyjść do ludzi…

Oaza kształtuje, zbliża, pomaga rozwikłać problemy, pozwala rozwijać zainteresowania. Świadomość, że parafia posiada dobrą i uśmiechniętą młodzież pozwala żyć spokojnie.

Prawie od samego początku istnienia parafii grupy oazowe uczestniczą w jej życiu.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Uwieńczeniem każdego z nich jest Msza święta niedzielna – dla młodzieży o godzinie ósmej, a dla dzieci o godzinie jedenastej. Miesiąc październik to wspólne rozważanie tajemnic Różańca Świętego, adwent to czynny udział w mszach roratnich, Wielki Post to uczestnictwo w Drodze Krzyżowej.

Jesteśmy blisko Boga nie tylko w czasie modlitwy. Kiedy jesteśmy razem, kiedy razem wyjeżdżamy, tańczymy, śmiejemy się – poznajemy Naszego Stwórcę.

Oaza Dzieci Bożych istnieje już trzy lata. Została powołana do życia w lutym 1997 roku.

W spotkaniach biorą udział dzieci w wieku od 10 do 14 lat.

Spotkania odbywają się między innymi w przykościelnej kawiarence, gdzie w sympatycznej atmosferze potrafimy rozmawiać o nurtujących nas problemach.

Wiosną organizowane są wycieczki rowerowe, w czacie których podziwiamy piękno przyrody stworzonej przez Boga. W ciepłe letnie wieczory spędzamy miło czas przy ognisku.

Kilka razy braliśmy udział w rekolekcjach oazowych w Janikowie, co przyczyniło się do głębszego poznania Boga.
Parafia pw. Błogosławionej Jolenty umożliwia nam spełnianie prośby Jana Pawła II, który pragnie, ”abyśmy byli nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień…”

Katarzyna Bartz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony