Świetlica

Od poniedziałku 23 kwietnia 2000 r. w parafii działa świetlica komputerowa. Pracownię komputerową poświęcił oraz uroczystego otwarcia dokonał Abp. Metropolita Gnieźnieński Henryk Józef Muszyński.

Działalność

Świetlica Internetowa przy naszym kościele zaczęła działać 23 kwietnia 2001 roku kiedy to Metropolita Gnieźnieński Abp Henryk Józef Muszyński poświęcił stanowiska komputerowe i dokonał uroczystego otwarcia Świetlicy. (Tutaj możesz zobaczyć jak wyglądało otwarcie). Pracownia komputerowa powstała z inicjatywy śp. ks. Grzegorza Mantheya – którego marzeniem było stworzenie w parafii miejsca gdzie dzieci i młodzież mogłyby spędzić czas bezpiecznie i owocnie. Pragnął aby Świetlica stała się czymś co zapewni młodzieży rozrywkę, pomoże zgłębiać tajniki pracy z komputerem, a jednocześnie będzie to wszystko działo się w duchu chrześcijańskim w bliskości z Bogiem.

Działalność Świetlicy nie ma na celu uzyskanie dochodu. Opłaty za korzystanie z stanowiska komputerowego są symboliczne. Pieniądze te są przeznaczane na bieżącą działalność: opłata za połączenie z Internetem, materiały eksploatacyjne do drukarek, unowocześnianie stacji roboczych (nie są to najnowsze komputery – wszystkie to darowizny od różnych osób i instytucji).

Świetlicą opiekuje się Pani Halina Malinger. W utrzymaniu stanowisk w należytym stanie, konfigurowaniu komputerów oraz pomocy korzystającym ze Świetlicy itp.

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony