NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsze wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”..

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie parafianom, którzy już mieli kolędę. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń i naszym parafialnym Facebooku.

3. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, może zgłosić w zakrystii lub biurze parafialnym chęć przyjęcia kapłana i wówczas kolęda odbędzie się w ustalonym czasie.

4. Do Środy Popielcowej, od poniedziałku do piątku, także wieczorna msza św. sprawowana będzie w kaplicy Matki Bożej.

5. W najbliższy poniedziałek, 13. stycznia, po wieczornej mszy św., nabożeństwo fatimskie. Tego dnia msza św. w kościele. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do naszej Patronki bł. Jolenty.

6. W piątek, o godz. 18:30 zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

7. Za tydzień, w niedzielę, 19. stycznia, o godz. 15:00 zapraszamy na wspólne rodzinne śpiewanie kolęd przy żłóbku z zespołem JOLENTINUM. Będzie można nabyć płytę z kolędami naszego zespołu.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieciom przypominamy o zabraniu kartki „Ziarna”.

9. Ze względu na kolędę biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne. Służymy pomocą po mszy porannej lub prosimy we wszystkich sprawach o kontakt telefoniczny na numer ks. proboszcza: 691.950.127.

10. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony