NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. W naszej parafii przeżywamy tzw. Kolędę w zmienionej formie. Dziękujemy za miłe spotkanie parafianom, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nowym roku. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń i naszym parafialnym Facebooku. Zgodnie z ogłoszonym planem, w dni kolędowe wieczorem, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji o Boże błogosławieństwo mieszkańców:
– w poniedziałek – ul. Mogileńskiej, Rubież, Dalekiej;
– we wtorek – ul. Mazowieckiej i Odległej;
– w środę – ul. Krańcowej i Ornej;
– w czwartek – ul. Wschodniej, Kujawskiej, Prześwit;
– w piątek – mieszkańców „reszty świata”.
Na Mszy posłużymy się uroczystym błogosławieństwem i modlitwą nad ludem; po zakończonej Mszy Świętej przekażemy przybyłym pamiątki kolędowe, ampułki z wodą święconą i tekst modlitwy błogosławieństwa rodziny, którą odmówimy z domownikami po powrocie do domu. Uważamy to za najważniejszy moment w celebracji „nowej formy” – spotkanie całej rodziny na modlitwie w odświętnych strojach przy przygotowanym stole (biały obrus, krzyż, świece, egzemplarz Pisma Świętego z którego odczytamy zamieszczony w tekście fragment Ewangelii). Tekst znajduje się na naszym FB. Najlepiej zróbmy to w dniu w którym kapłan odprawi mszę o błogosławieństwo dla Waszej rodziny w kościele parafialnym. Jeśli zechcecie Państwo uczestniczyć osobiście w tej Mszy Świętej zachowajcie, proszę, obowiązujące ograniczenia. Dziękujemy za ofiary kolędowe. Przeznaczymy je na utrzymanie parafii.

3. Trwa zbiórka darów dla chorych dzieci z DPS w Mielżynie prowadzonym przez SS. Dominikanki. Dziękujemy Bogu za Wasze dobre serca. Siostry proszą o preparat przeciwodleżynowy Sudocrem, Vibovit, Visolvit, inne preparaty witaminowe w proszku, preparaty proteinowe, chemię gospodarstwa domowego. Dary składamy przy żłóbku. Zbiórka potrwa do końca stycznia.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do bł. Jolenty. W najbliższą środę, 13. stycznia, po wieczornej mszy św. nabożeństwo fatimskie.

5. Ze względu na spotkania z dziećmi przed „mszami kolędowymi” w styczniu nie będzie wystawienia przed mszą św. wieczorną. W czwartek o godz. 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17:40.

6. W sobotę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej.

7. Kancelaria parafialna otwarta od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie możemy skorzystać z pomocy kancelarii w godzinach urzędowania, możemy ustalić termin odwiedzin biura z ks. proboszczem korzystając z podanego nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza 691 950 127. Polecamy tygodniki Niedziela i Przewodnik Katolicki.

8. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, ks. kan. Ryszarda i ks. pracujących w naszej parafii, zmarłych dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony