NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

3. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).

4. Dzisiaj w Gnieźnie uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, a we wtorek 30. kwietnia obchodzimy liturgicznie uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Także dzisiaj o godz. 18.00 w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie (teren Seminarium Duchownego, wejście nowy gmach) po uroczystościach św. Wojciecha zostanie wyświetlony najnowszy film „Miłość i Miłosierdzie”. Bilet 19 zł, szczegóły na naszym facebooku.

5. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych jutro, w poniedziałek, 29. kwietnia o godz. 17:00 w kościele.

6. Od środy 1. maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej po mszy św. o godz. 18:00 z jednym wyjątkiem – w I. czwartek maja nabożeństwo majowe w czasie wystawienia przed mszą św.

7. W piątek 3. maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Z racji I. piątku miesiąca spowiedź przed każdą mszą św. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Nabożeństwo I. soboty miesiąca w najbliższą sobotę, o godz. 08:30.

9. Chorych z posługą sakramentalną ks. Łukasz odwiedzi w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

10. W tym tygodniu nie będzie spotkania grupy oazowej i biblijnej. Jest już dostępny plan czytania Biblii na maj.

11. Biuro parafialne czynne w dni powszednie po wieczornej mszy św. (tel. 691.950.127).

12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony