NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.

1. W przyszłą niedzielę spotkamy się na Mszy św. już w komplecie. Zostały zniesione ograniczenia dotyczące dopuszczalnej ilości osób w kościele, a ks. Prymas odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Zachowujemy reżim sanitarny – maseczki, dezynfekcja rąk, utrzymanie dystansu. Na 11:00 zapraszamy dzieci.

2. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Mamy jeszcze tydzień, by zgodnie z przykazaniem, chociaż raz przystąpić do Komunii św. wielkanocnej. Spowiadamy przed każdą Mszą św., a wieczorem już od 17:30.

3. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17:00, a w pozostałe dni powszednie od godz. 17:30. Od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

5. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 08:30, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Od godz. 09:00 do 18:00 przed Najśw. Sakramentem modlimy się na Różańcu u ustanie pandemii, oddalenie suszy i w naszych osobistych intencjach. Można przyłączyć się do tej wspólnoty modlitwy różańcowej w intencji Kościoła i świata. Proszę o kontakt w zakrystii lub u p. Joanny (tel. 503.489.392).

6. Młodzież z naszej parafii modli się od wtorku na Różańcu przez 9 dni w intencji kapłanów: za księży, którzy dopuścili się zbrodni pedofili, za ich ofiary i za kapłanów, którzy zostali niewinnie oskarżeni i o wytrwanie w powołaniu. Nowenna trwa do najbliższej środy, po nabożeństwie czerwcowym młodzież zaprasza na Różaniec w tych intencjach.

7. Ostatni raz transmitujemy niedzielną liturgię i nabożeństwo majowe w sobotę o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 11:00 na naszym profilu na FB (@jolentagniezno) i Youtubie na kanale Jolenta. Jesteśmy gotowi nadal transmitować niedzielną mszę, jeżeli zgłoszą się osoby, które nie mogą uczestniczyć we mszy św. i chcą korzystać z naszych transmisji. Dziękujemy wszystkim tworzącym wspólnotę refleksji nad Słowem Bożym i modlitwy wokół naszych internetowych rekolekcji Droga Światła.

8. Nadal proszę o kontakt wszystkich którzy potrzebują pomocy duchowej i doraźnej (np. pomocy finansowej w potrzebnych zakupach). Nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza: 691.950.127.

9. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich oraz śp. ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony