NIEDZIELA ZMARTW. PAŃSKIEGO

Moi Kochani!
Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Dzięki Jezusowi grzech i jego owoc – śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będą najlepsze wielkanocne życzenia dla wszystkich Parafian i gości: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską Miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą Miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem dzisiaj tej Miłości. Tylu ludzi traci wiarę i nadzieję. Potrzeba świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

1. Gorąco dziękuję za świadectwo wiary wszystkim, którzy skorzystali ze spowiedzi wielkopostnej, a także za przygotowanie i aktywny udział w przeżyciu Triduum i Paschy. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza. Wszystkim, którzy pomogli nam przez ofiarę na kwiaty, aktywnie uczestniczyli w liturgii, przygotowali naszą świątynię, p. Organiście i współpracownikom za przygotowanie „Ciemnicy” i Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać!”

2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z oktawą w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Zachęcamy do korzystania z naszych transmisji. Transmitujemy msze na Youtubie na kanale Jolenta, linki do transmisji także na Facebooku (@jolentagniezno).

4. W tym tygodniu we wtorek: 17:30 Różaniec w intencji ustania pandemii, a po Mszy św. wieczornej nowenna do bł. Jolenty; w czwartek: 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja.

5. Live dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w najbliższy czwartek o godz. 20:00 na Youtubie na kanale Jolenta. Na czacie można zadawać pytania. W sobotę pierwsza spowiedź i nabożeństwo dla pierwszej grupy dzieci przystępujących do I. Komunii 08. maja.

6. Przyszła niedziela to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

7. Wszyscy przeżywamy trudny czas. Dziękujemy Panu Bogu, że daje nam łaskę dzielenia się z innymi tym, co mamy. W ostatnim czasie wspomogliśmy zakup samochodu dla bezdomnych wpłatą 786 zł na rzecz Powiatowego Stowarzyszenia „DOM” i zakup leku dla Olgi chorej na SMA kwotą 2.653,50 zł. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym świątecznym czasie wspierają naszą Parafię materialnie przez wpłaty na nasze konto. „Bóg zapłać”.

8. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po wieczornej mszy św. (tel. 691.950.127).

9. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, ks. kan. Ryszarda i ks. pracujących w naszej parafii, zmarłych dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony