NIEDZIELA ZMARTW. PAŃSKIEGO

Moi Kochani!

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

1. Gorąco dziękuję za świadectwo wiary wszystkim, którzy skorzystali ze spowiedzi wielkopostnej, a także za przygotowanie i aktywny udział w przeżyciu Świętego Triduum Paschalnego – Wielkiego Czwartku, Piątku, Soboty i Wigilii Paschalnej. Wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię, p. Andrzejowi i współpracownikom za przygotowanie „Ciemnicy” i Grobu Pańskiego czynnie lub finansowo przez ofiarę na kwiaty, aktywnie uczestniczyli w liturgii „Bóg zapłać!” Chcę także podziękować młodzieży i zespołowi Jolentinum za przygotowanie i udział w adoracji przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek. Niech nasza wspólna służba zaowocuje w naszym życiu Bożą łaską.

2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. jak w niedzielę. W związku z oktawą w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu:

  • wtorek: 18:00 po Mszy św. Nowenna do bł. Jolenty;
  • środa: I. spowiedź dzieci pierwszokomunijnych o godz. 17:00 w kościele;
  • czwartek: 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja; po mszy spotkanie grupy oazowej dla młodzieży;
  • czwartek: spotkanie kandydatów do bierzmowania (klasy VIII. i III. gimnazjum) o godz. 19:00 w salce na piętrze kościoła;
  • piątek: po mszy św. spotkanie grupy biblijnej.

4. Przyszła niedziela to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

5. W dniach 27 i 28 kwietnia br. obchodzić będziemy w Gnieźnie uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, które rozpoczną się w sobotę, dnia 27 kwietnia, I. Nieszporami o św. Wojciechu o godz. 19.30. Główne obchody świętowojciechowe przewidziane w niedzielę rozpoczną się procesją, która o godz. 9.15 wyruszy z kościoła pw. św. Michała Archanioła do Katedry. O godz. 10.00 na Placu św. Wojciecha Msza św. odpustowa. Około godz. 12.30, pielgrzymi zostaną zaproszeni na Wzgórze Lecha na Piknik Rodzinny.

6. Biuro parafialne czynne w dni powszednie po wieczornej mszy św. (tel. 691.950.127).

7. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony