NOWY ROK 2018 UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

„Podnieś rękę Boże Dziecię, Błogosław Ojczyznę miłą ! W dobrych radach, w dobrym bycie. Wspieraj jej siłę Swą siłą.”

W Imię Trójcy Przenajświętszej i ku czci Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, której Święto dziś obchodzimy, witamy NOWY ROK 2018 od narodzenia Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

DRODZY PARAFIANIE i MILI GOŚCIE !!!

Całe nasze życie i pielgrzymowanie jest nam dane, aby szukać i odnaleźć Boga.

A różne są drogi człowieka i czasy się zmieniają. Nie zmienia się jednak Dobra Nowina – zaproszenie Jezusa Chrystusa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy…” Zbawiciel nieustannie nas przekonuje, że warto Mu zaufać, przyjść do Niego i czerpać ze źródeł Bożej Miłości.

Dziękuję Wam za wszelkie wyświadczone dobro i okazaną pomoc w pracach związanych z opłotowaniem terenu kościoła i wejść do kościoła.

Wyrazy wdzięczności za życzliwość i otwartość serc.

Życzymy Wam Kochani ! Niech Nowonarodzony Chrystus w NOWYM ROKU 2018, Roku Świętego Stanisława Kostki, rozpalił radość, miłość i gorliwość w zwykłej codzienności, którą przecież pragniemy wypełnić życiem pełnym łaski i wszelkich wartości.

Niech Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus darzy opieką i błogosławieństwem za wstawiennictwem naszej Patronki Bł. Jolenty!

  1. Dziś wspominamy nadanie Dzieciątku Najświętszego Imienia Jezus oraz Światowy Dzień Pokoju.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o liczne powołania do służby Bożej. Pierwszy piątek miesiąca, odnowieni przez spowiedź św. z okazji Świąt Bożego Narodzenia przystąpmy do Komunii św.
  3. W sobotę / 06. 01.2018r./ UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, czyli Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi i wonią dymiącego kadzidła wznoszącego nasze modlitwy do Boga, napełniamy nasze domy i mieszkania.
  4. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć kadzidło i kredę do poświęcenia domu – mieszkania w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.
  5. W Uroczystość Trzech Króli po Mszy św. o godz. 11,00 rozdanie niespodzianek dla dzieci uczestniczących w RORATCH. Podczas Mszy św. będzie śpiewał kolędy chór ”METRUM „!
  6. Plan Kolędy jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii /jolenta.pl /.

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony