OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej i nie mamy przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, możemy do 08. listopada codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych, przyjmując Komunię św., odmawiając Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu oraz odwiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którym zawdzięczamy wolność.
2. Wymienianki dziś i przez cały tydzień do piątku, 09. listopada, o godz. 17:30.
3. Księdzu Karolowi, który obchodzi dziś imieniny, składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wielu łask w kapłańskiej służbie w naszej parafii.
4. Za tydzień obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku szczególnie uroczyście w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszej parafii uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w niedzielę, 11. listopada o godz. 11:00. Po Mszy św. Wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa dziękczynna za dar Ojczyzny.
5. Obchody Święta Niepodległości w naszym mieście rozpoczną się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Bolesława Chrobrego przez prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza i delegacje o godz. 09:00. Następnie o godz. 10:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, pod przewodnictwem Jego Eminencji Ks. Abp. Wojciecha Polaka w Bazylice Prymasowskiej. Po zakończonej Mszy Świętej wyruszy kolorowy Pochód dla Niepodległej z Katedry na Rynek, skąd rozpocznie się 4. Bieg Niepodległości (trasa Rynek, ul. Chrobrego, Konikowo, Reymonta). Wydarzenie zakończy koncert Orkiestry Powiatu Gnieźnieńskiego i Chóru Metrum.
6. Caritas rozpoczyna kolejny rok Programu Pomocy Żywnościowej dla osób najbardziej potrzebujących znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Do programu kwalifikują się osoby uzyskujące dochód na osobę w rodzinie nie przekraczający 1402 zł netto dla osoby samotnej i 1056 zł dla osoby w rodzinie. By zostać zapisanym do programu w naszym Zespole Caritas trzeba mieszkać na terenie parafii i uzyskać skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Skierowania prosimy składać w zakrystii do końca miesiąca.
7. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Św.
8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer PK.
9. Zmarłych z naszych rodzin, znajomych, przyjaciół i kapłanów polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony