OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Dzisiaj, po mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla uczniów klas siódmych pragnących przystąpić do bierzmowania w klasie ósmej i ich rodziców. W kolejną niedzielę, 25. listopada, po mszy o 11:00 zapraszamy klasy trzecie gimnazjum i ósme szkoły podstawowej wraz z rodzicami.
2. We wtorek, 20. listopada zapraszamy na mszę św. wszystkich członków Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej. Po mszy św. ks. proboszcz zaprasza na spotkanie na plebanii.
3. Pierwsze spotkanie „Oazy” młodzieżowej w naszej parafii odbędzie się w czwartek, 22. października, po mszy św. wieczornej, tj. o godz. 18:30 na plebanii. Zapraszamy młodzież z klas 7., 8., 3. gimnazjum i szkół średnich.
4. Od przyszłego czwartku wracamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Adorację będziemy rozpoczynać Koronką do Miłosierdzia Bożego odmawianą w intencji duchowego odrodzenia parafii.
5. Za tydzień duszpasterze naszej parafii i kolejarska brać zapraszają na IX. uroczystą Mszę św. z okazji dorocznego Święta Kolejarza w niedzielę, 25. listopada, o godz. 09:30 we wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę, 02. grudnia, po mszy św. o godz. 11:00 w salce na piętrze kościoła.
7. Pewnie każdy z nas myślał kiedyś o przeczytaniu całej Biblii. Od adwentu rozpoczynamy w naszej parafii program „Biblia w 365 dni”. Pragniemy wspólnie przeczytać całe Pismo Św. w ciągu roku, do następnego adwentu czytając po 4 rozdziały dziennie (razem około 12 minut dziennie) i spotykając się co tydzień, by wyjaśnić trudniejsze fragmenty. Szczegóły za tydzień na ulotkach rozdawanych przy wyjściu z kościoła i w zakrystii oraz na naszej stronie internetowej.
8. Do Programu Pomocy Żywnościowej dla osób najbardziej potrzebujących znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej kwalifikują się osoby uzyskujące dochód na osobę w rodzinie nie przekraczający 1402 zł netto dla osoby samotnej i 1056 zł dla osoby w rodzinie. Warunkiem przyjęcia do programu jest zamieszkanie na terenie parafii i uzyskanie skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Skierowania prosimy składać w zakrystii do końca miesiąca. To już praktycznie ostatni tydzień na zgłoszenie się do programu.
9. W zeszłym tygodniu przezywaliśmy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan zebraliśmy 672,05 zł.
10. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Św.
11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer PK.
12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…
13. Z okazji Dnia Kolejarza składamy wszystkim kolejarzom oraz emerytom i rencistom kolejowym wyrazy uznania za trudna i odpowiedzialną pracę, za pasję w wykonywaniu zawodu kolejarza. Prosimy o Boże błogosł. i by św. Katarzyna, patronka kolejarzy, czuwała nad bezpieczeństwem waszej pracy.
14. Od przyszłego czwartku wracamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Adorację będziemy rozpoczynać Koronką do Miłosierdzia Bożego odmawianą w intencji duchowego odrodzenia parafii.
15. Od pierwszej soboty grudnia wracamy także do wspólnego praktykowania nabożeństwa I. sobót miesiąca. Po mszy św. o godz. 08:30 różaniec z rozważaniem.
16. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę, 02. grudnia, po mszy św. o godz. 11:00 w salce na piętrze kościoła.
17. Niedziela, 02. grudnia rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. W adwencie zapraszamy na roraty.
18. Pewnie każdy z nas myślał kiedyś o przeczytaniu całej Biblii. Od adwentu rozpoczynamy w naszej parafii program „Biblia w 365 dni”. Pragniemy wspólnie przeczytać całe Pismo Św. w ciągu roku, do następnego adwentu czytając po 4 rozdziały dziennie (razem około 12 minut dziennie) i spotykając się co tydzień, by wyjaśnić trudniejsze fragmenty. Szczegóły na ulotkach rozdawanych przy wyjściu z kościoła i w zakrystii oraz na naszej stronie internetowej.
19. Za tydzień duszpasterze naszej parafii i kolejarska brać zapraszają na IX. uroczystą Mszę św. z okazji dorocznego Święta Kolejarza w niedzielę, 25. listopada, o godz. 09:30 we wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.
20. Do Programu Pomocy Żywnościowej dla osób najbardziej potrzebujących znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej kwalifikują się osoby uzyskujące dochód na osobę w rodzinie nie przekraczający 1402 zł netto dla osoby samotnej i 1056 zł dla osoby w rodzinie. Warunkiem przyjęcia do programu jest zamieszkanie na terenie parafii i uzyskanie skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Skierowania prosimy składać w zakrystii do końca miesiąca. To już praktycznie ostatni tydzień na zgłoszenie się do programu.
21. W zeszłym tygodniu przezywaliśmy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan zebraliśmy 672,05 zł.
22. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Św. Od grudnia nastąpi zmiana godzin pracy kancelarii: po południu w poniedziałek i czwartek po wieczornej mszy św., przed południem w piątek od godz. 09:00.
23. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer PK.
24. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej parafii, a zwłaszcza zmarłego w tym tygodniu śp. Jerzego Franczaka. Bożemu Miłosierdziu polećmy również tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w walce o niepodległość naszej Ojczyzny. W ich intencji odmówmy: Zdrowaś Maryjo. Wieczny odpoczynek…

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony