ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

1. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
2. Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary kolędowe i do Księgi Ofiarodawców.
3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do naszej Patronki bł. Jolenty.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
5. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 17:00. Wszystkich parafian zachęcamy do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie.
6. Już dzisiaj zapraszamy na comiesięczną mszę w intencji małżeństw i rodzin zawsze w drugi wtorek miesiąca. Najbliższa we wtorek, 11. lutego. W Nowennie do bł. Jolenty, patronki wielkopolskich rodzin, będziemy modlić się właśnie w tej intencji. Po mszy i nowennie zapraszamy wszystkie małżeństwa, także niesakramentalne, na poczęstunek przy kawie i herbacie oraz spotkanie pt. „Dlaczego on mnie nie słucha? Dlaczego ona mnie nie rozumie?”, które poprowadzą państwo Krzewińscy z Diakonii Życia.
7. Korzystającym z przyjemności ferii i urlopów życzymy dobrego czasu. Dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych po feriach, w piątek, 14. lutego i przypominamy dzisiaj o zabraniu kartki „Ziarna”.
8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela i Przewodnik Katolicki.
9. Biuro parafialne w czynne po wieczornej mszy św. Ks. Proboszcz jest na pielgrzymce do 7 lutego i zapewnia o modlitwie w naszych intencjach.
10. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich oraz ks. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony