UROCZ. BOŻEGO NARODZENIA

“Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło.” (Mt 4,16)
Zawsze tam, gdzie doświadczamy naszej słabości otwiera się droga do spotkania z prawdziwym Zbawicielem, którego miłość towarzyszy nam na drogach naszego życia. Bóg jest blisko, tam gdzie wiara przezwycięża zwątpienie, nadzieja jest silniejsza od rezygnacji a miłość pokonuje wrogość. Tego wszystkiego doświadczyliśmy także w tym roku w naszej wspólnocie parafialnej na Eucharystii, modlitwie, adoracji, wspólnych spotkaniach i w gestach Waszej dobroci, także w trosce o potrzeby materialne naszej wspólnoty.
Dziękując Panu za Was na te Święta i nowy Rok Pański 2021 życzę Wam wszystkim spełnienia się Bożej obietnicy Zbawienia. Niech blask nocy Bożego Narodzenia będzie obecny w Waszych sercach w całym nadchodzącym roku, prowadząc nas do zawierzenia Bożej Opatrzności i doświadczenia pokoju, radości i jedności wszędzie tam, gdzie nas Pan poprowadzi w nadchodzących miesiącach.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie naszego kościoła na Święta i rodzinom, które ofiarowały choinki. Doceniamy zaangażowanie, pomysłowość, poświęcony czas i wkład pracy w stworzenie świątecznego klimatu w naszej świątyni. Serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W najbliższą niedzielę, 27 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach.

3. We czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16:00 rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16:45 będziemy dziękowali Panu Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. O godz. 17:00 odprawimy Mszę św. z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

4. We środę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w niedzielę z wyjątkiem godz. 07:30. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki.

5. Plan nowej formy Wizyty Duszpasterskiej tzw. Kolędy jest wywieszony w gablocie, na stronie jolenta.pl i naszym parafialnym Facebooku. Zgodnie z ogłoszonym planem kolędy, w dni kolędowe wieczorem, zapraszamy na Mszę Świętą w intencji tych parafian, których odwiedzilibyśmy tego dnia z wizytą. Na Mszy posłużymy się uroczystym błogosławieństwem i modlitwą nad ludem; po zakończonej Mszy Świętej przekażemy przybyłym ampułki z wodą święconą i tekst modlitwy błogosławieństwa rodziny, który odmówimy z domownikami po powrocie do domu oraz pamiątki kolędowe. Kwadrans przed Mszą św. zapraszamy dzieci z danej ulicy do modlitwy przy żłóbku.

6. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon, na tacę i konto parafialne. Wasza ofiarność pomaga nam przetrwać ten trudny czas. Bóg zapłać!

7. Kancelaria parafialna otwarta po Świętach w poniedziałek, wtorek i środę po wieczornej mszy św. Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie możemy skorzystać z pomocy kancelarii w godzinach urzędowania, możemy ustalić termin odwiedzin biura z ks. proboszczem korzystając z podanego nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza 691 950 127. Polecamy tygodniki Niedziela i Przewodnik Katolicki.

8. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, śp. Tadeusza Manuszaka, ks. kan. Ryszarda i ks. pracujących w naszej parafii, zmarłych dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony