UROCZ. BOŻEGO NARODZENIA

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”.
Na ten szczególny czas Bożego Narodzenia życzymy Wam „dobrego wzroku” tzn. zdolności zobaczenia Boga, który rodzi się w stajni. Pierwszym miejscem na Ziemi, gdzie Bóg chciał zaistnieć jako człowiek była stajnia. Stajnia to jest pewnie ostatnie miejsce, w którym szukalibyśmy Boga. Mamy takie miejsca w swoim życiu, gdzie nie chcielibyśmy Boga zaprosić, bo nam może wstyd…
Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom i sobie też, takiego wzroku, który pozwala zobaczyć Boga w swojej stajni i jeszcze pozwala mi się tym ucieszyć, przeżyć to jako Dobrą Nowinę – moment Wyzwolenia, moment nabrania siły, przekonania że jednak warto. Tego życzymy sobie przede wszystkim i Wam drodzy Bracia i Siostry w tym czasie świątecznym…
SZCZĘŚĆ BOŻE!

1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie naszego kościoła na Święta i rodzinom, które ofiarowały choinki. Doceniamy zaangażowanie, pomysłowość, poświęcony czas i wkład pracy w stworzenie świątecznego klimatu w naszej świątyni. Serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W pierwszy dzień Świat Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. W tzw. drugie święto Msze św. jak w niedzielę.

3. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Na Mszy o godz. 11:00 i 12:15 małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie, dlatego prosimy, by na tę mszę małżonkowie przyszli wspólnie do kościoła i usiedli razem.

4. Plan Wizyty Duszpasterskiej tzw. Kolędy jest wywieszony w gablocie, na stronie jolenta.pl i naszym parafialnym Facebooku.

5. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne piątek po wieczornej Mszy św. Jeśli to będzie konieczne służymy pomocą po mszy porannej lub prosimy we wszystkich sprawach o kontakt telefoniczny na numer ks. proboszcza: 691.950.127.

6. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, ks. kan. Ryszarda Balika: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony