UROCZ. TRÓJCY PRZENAJŚW.

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16:00, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: ul. Wierzbiczany (I. ołtarz przy domu nr 19, II. ołtarz przy sklepie między przejazdem kolejowym a skrzyżowaniem ulic Wierzbiczany i Reymonta), następnie przy ul. Reymonta III. ołtarz przy domu nr 33 i IV. ołtarz przy domu nr 43 i zakończenie procesji. Po procesji nie będzie mszy o godz. 18:00. Wszystkich parafian zapraszamy do uczestnictwa we mszy poprzedzającej procesję.
3. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. W zakrystii znajduje się lista dyżurów niosących baldachim w Boże Ciało i w poszczególne dni oktawy, na którą mogą wpisywać się panowie. Serdecznie prosimy o udekorowanie trasy procesji, naszych domów i obejść i o pomoc sąsiedzką przy ustawianiu ołtarzy.
4. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i oraz dzieci I.-komunijne i rocznicowe do niesienia różańca i poduszek podczas procesji w Boże Ciało i w czasie całej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18:50.
5. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.
6. We wtorek, 19. czerwca, Ks. Bp Krzysztof Wętkowski udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania na Mszy św. o godz. 18:00. Jutro ostatni etap przygotowania dla kandydatów do bierzmowania (klasy VIII. i III.) i świadków: od godz. 16:00 spowiedź św., godz. 18:00 Msza św., po mszy próba generalna.
7. Jeszcze tylko do jutra można oddać głos na projekty poddane pod głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Miasta Gniezna. Dwa z nich dotyczą naszej okolicy. Są to: Remont chodnika na ul. Mokrej i Projekt remontu toalet szkolnych w SP7. Szczegóły na stronie: https://budzetobywatelski.gniezno.eu oraz na naszym parafialnym Facebooku i przy wyjściu z kościoła po mszach o godz. 9:30, 11:00 i 12:15.
8. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Spowiedź św. i Komunia św. dziękczynna rodziców i dzieci niech będzie pięknym akcentem wieńczącym trud nauczycieli, pedagogów i katechetów. Spowiedź św. w sobotę od godz. 17:30 i od godz. 19:00. Dzieci i młodzież podziękują Bogu za miniony rok szkolny w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00. Za tydzień na mszy o godz. 11:00 losowanie nagród dla dzieci uczestniczących w naszej zabawie z „Ziarnem”.
9. W następną niedziele będziemy gościć Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce, głosząc nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu św. Ludwika Grignon de Montfort, który ukształtował w młodości m. in. św. Jana Pawła II. Mając upoważnienie swojego diecezjalnego Biskupa, dzielą się świadectwem swojego nawrócenia i cudów, których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Za tydzień będzie można nabyć Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP św. Ludwika wraz z książeczką o różańcu i płytą CD za 10 zł.
10. Wszystkich panów, starszych i młodszych, zapraszamy na spotkanie „Grupy męskiej” za tydzień, w niedzielę, 23. czerwca o godz. 16:00. Gościem specjalnym będą panowie z grupy goszczącej ze świadectwem w naszej parafii.
11. Za tydzień o godz. 12:15 ks. proboszcz odprawi Mszę św. dziękczynną za 25-lecie posługi kapłańskiej.
12. Młodzież oazowa z naszej parafii przyłączyła się do akcji „To nasza sprawa” i zaprasza wszystkich parafian do przyłączenia się do nowenny 9 Dni Miłości trwającej jeszcze do 19. czerwca, w której, jak pisze młodzież, „chcemy przebłagać za zło pedofilii w Kościele i jej ukrywanie, pomodlić się za ofiary księży pedofili oraz za kapłanów – tych, którzy są przyczyną zgorszenia, i tych, którzy są oczerniani, nazywani pedofilami, choć nie zawinili”. Młodzież środy po Mszy św. wieczornej odmawia Różaniec w intencji kapłanów.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
14. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piatek po wieczornej mszy św. (tel. 691.950.127).
15. Bożemu Miłosierdziu polecajmy także zmarłych z naszych rodzin, ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony