UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW.

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Za kilka dni przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną w naszym kraju popularnie „Bożym Ciałem”. Procesja Bożego Ciała wokół kościoła do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 12:15.
Naszym marzeniem jest, by wszyscy, którzy kochają Jezusa obecnego w Eucharystii, w jakiś sposób włączyli się w przygotowane Święta. Prosimy o zgłoszenia zespołów rodzinnych lub sąsiedzkich, które chciałyby wziąć pod opiekę jeden z czterech ołtarzy. W tym roku przygotujemy dla Pana Jezusa dywan kwiatowy w kościele. Zaprosimy dzieci i rodziców do układania dywanu z kwiatów w środę przed Bożym Ciałem o 19:00, po mszy wieczornej. Potrzebne będą niezmieszane płatki kwiatów tzn. w jednym kolorze. Niech nie zabraknie dzieci sypiących kwiatki, czy ministrantów. Prosimy wszystkich parafian, którzy mogą przyczynić się do bogatszej oprawy procesji o zaangażowanie – przygotujmy sztandary, figury. Panów zapraszamy do niesienia baldachimu. Naszym zaangażowaniem wyrażamy radość z faktu, że Pan Jezus jest prawdziwie obecny wśród nas!

3. Bierzmowanie. Z powodu innych pilnych zajęć Ks. Prymas przyspieszył termin bierzmowania w naszej parafii o dwa dni. Bierzmowanie odbędzie się 16 czerwca, w środę, a nie jak zaplanowano wcześniej 18.06. Spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków oraz spotkanie organizacyjne w piątek, 11 czerwca, o godz. 19:00.

4. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe dzisiaj po mszy o 11:00, jutro o godz. 17:30. We wtorek i środę o godz. 17:30 odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i będziemy trwać na adoracji do mszy św.

5. W tym tygodniu we wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do bł. Jolenty.

6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. do godz. 17:00 do 17:55, Msza św. z Komunią Świętą wynagradzając Najświętszemu Sercu Jezusa. Na zakończenie mszy św. nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i procesja.

7. W pierwszą sobotę Msza Święta o godz. 08:30, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i adoracja w kaplicy Matki Bożej do godz. 18:00.

8. Wczoraj kolejna grupa dzieci przeżyła uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Modlimy aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary naszej wspólnoty oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.

9. Rektor naszego seminarium informuje, że dnia 1 czerwca br. rozpoczyna się rekrutacja do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.

10. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbony w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
[konto 78 2490 0005 0000 4530 2089 5194 Alior Bank SA]

11. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek, środę i piątek po wieczornej mszy św. (tel. 691.950.127).

12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Emilię Kaźmierczak i Mierosławę Rożek, zmarłych nam bliskich, ks. kan. Ryszarda i ks. pracujących w naszej parafii, zmarłych dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony