UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW.

1. Mam nadzieję, że w dzisiejszą Niedzielę Trójcy św. spotkamy się na Mszy św. już w komplecie. Ks. Prymas odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Zachowujemy reżim sanitarny – maseczki, dezynfekcja rąk, utrzymanie dystansu. Na 11:00 zapraszamy dzieci.

2. Za kilka dni przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną w naszym kraju popularnie „Bożym Ciałem”. Nieodłącznym elementem tejże Uroczystości są procesje. Na szczęście organizacja procesji poza kościołem jest już możliwa. Jednak w tym roku odbędziemy procesję Bożego Ciała tylko wokół kościoła do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 12:15.
Ulicami Gniezna przejdzie centralna procesja Bożego Ciała od Katedry do kościoła św. Michała. Rozpoczęcie mszą św. w Katedrze o godz. 10:00.
Idąc w procesji korzystamy z prawa nam udzielonego. Jednocześnie dla bezpieczeństwa własnego i innych chcemy się podporządkować prawu, które nakłada na nas obowiązek zakrycia ust i nosa lub zachowania dwumetrowego odstępu podczas udziału w zgromadzeniu organizowanym w otwartej przestrzeni. Ponieważ zachowanie odstępu może okazać się warunkiem trudnym do spełnienia, dlatego prosimy, aby wierni uczestniczący w procesji mieli założone maseczki.
Tegoroczna procesja może nie będzie tak okazała, jak te organizowane w latach poprzednich. Być może zabraknie dzieci sypiących kwiatki, czy ministrantów. Udział dzieci i służby liturgicznej w procesji jest oczywiście możliwy. Rodzice muszą jednak na to wyrazić zgodę. Dzieci sypiące kwiatki winny być wówczas z rodzicami lub innymi opiekunami. Prosimy wszystkich parafian, którzy mogą przyczynić się do bogatszej oprawy procesji o zaangażowanie – przygotujmy sztandary, figury. Panów zapraszamy do niesienia baldachimu. Niech brak bogatej oprawy nie zburzy w nas radości z faktu, że Pan Jezus jest prawdziwie obecny wśród nas!

3. W dniu Bożego Ciała Ks. Kan. Jan Kubicki obchodzi 60. rocznicę święceń kapłańskich na mszy św. o godz. 12:15.

4. Została udzielona dyspensa Księdza Prymasa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 12 czerwca br.

5. W poniedziałek, wtorek i środę wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 17:30 i okazja do spowiedzi, po mszy nabożeństwa czerwcowe. We wtorek zapraszamy na nowennę do naszej Patronki, a członków Żywego Różańca do odmówienia Różańca w intencji parafii w czasie wystawienia. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie po wieczornej mszy św. i procesji.

6. Od tego tygodnia na prośbę osoby chorej, starszej lub jej opiekuna można udzielić sakramentów świętych w domach tychże osób z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa.

7. I. Komunia św. odbędzie się w 3. niedzielę września, tzn. 20. września. Rodziców, którzy pragną, by ich dziecko przystąpiło wcześniej do I. Komunii proszę o kontakt.

8. Nadal proszę o kontakt wszystkich którzy potrzebują pomocy duchowej i doraźnej (np. pomocy finansowej w potrzebnych zakupach). Nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza: 691.950.127.

9. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich oraz śp. ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony