UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 sierpnia 2017 r

Wypadało, aby Ta, która przed wiekami została wybrana na matkę Syna Bożego, która została zachowana od wszelkiej zmazy grzechu, która dzieliła wraz ze swoim Synem trudny człowieczy los, została uhonorowana przez przywilej Wniebowzięcia. Stajemy dziś przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, aby dziękować Bogu za tak wielki dar. Pradawna tradycja wymaga, by w dniu świątecznym być w kościele z bukietem lub wiankiem, ułożonym z ziół, traw i kwiatów rosnących wokół nas, dziękując kwieciem Zielnej Pani za łaski, których nam nie szczędziła. W myśl starego powiedzenia:
„Każdy kwiatek w ten dzień woła: weź mnie do kościoła.”

  1. Dziś podczas każdej Mszy św. po Komunii św. poświęcenie wianków z tegorocznych ziół, kwiatów i owoców, które przynosimy z naszych pól i działek przydomowych. Po Mszy św. o godz. 18,00 nowenna do naszej Patronki Bł. Jolenty. Dziś również Święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą.
  2. W środę 16 dzień miesiąca, a w dniu tym modlimy się do Św. Jana Pawła II, którego relikwie w postaci kropli krwi, mamy w naszej świątyni. Po Mszy św. wieczornej modlitwy przy relikwiach i ołtarzu Świętego.
  3. Do końca sierpnia jest odprawiana w naszym kościele dodatkowa Msza św. w niedziele i dziś w święto też o godz. 21,00.
  4. Czas letni to okres intensywnej pracy rolników przy zbiorach plonów. Pamiętajmy o ich mozolnym trudzie i módlmy się o odpowiednią pogodę na czas żniw.
  5. Dziękuję za składane ofiary do Złotej Księgi Budowy Kościoła i na tacę. Ofiary te przeznaczamy na spłacenie należności za złożone przęsła w opłotowaniu terenu kościoła i wyłożenie klinkierem krucht kościoła.

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony