VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek. Kulminacyjnym punktem naszego przygotowania będzie czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego, 08. czerwca, w godz. 20:00-21:30.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych Matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe do naszej najlepszej Mamy w niebie codziennie po mszy św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do bł. Jolenty. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17:00.

4. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 08:30 i nabożeństwo I. soboty miesiąca.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (klasy VIII. i III.) w czwartek, 30. maja, o godz. 19:00 w kościele.

6. Plan czytania Pisma Św. na czerwiec przy wyjściach i w Internecie. W piątek o godz. 19:00 spotkanie dla uczestniczących w naszym projekcie Biblia w 365 dni.

7. Dyrekcja Przedszkola „Przedszkoludki” wraz z Radnym p. Januszem Brzuszkiewiczem organizują „Festyn Rodzinny” 31. maja w godz. 10:30-13:30 i zapraszają wszystkie dzieci z rodzicami z Osiedla Arkuszewo. Festyn odbędzie się przy naszym kościele.

8. W najbliższą sobotę ks. Łukasz z młodzież naszej parafii będzie uczestniczył w spotkaniu młodzieży na Polach Lednickich. Dlatego w tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną dzień wcześniej, w piątek, 31. maja w godzinach przedpołudniowych.

9. Wszystkich panów, starszych i młodszych, zapraszamy na spotkanie „Grupy męskiej” w poniedziałek, 10. czerwca po mszy św. wieczornej. Gościem specjalnym będzie ks. dr Paweł Kiejkowski, który opowie nam o zagrożeniach duchowych obecnych we współczesnej sferze medialnej.

10. Zbliża się 40. rocznica 1. Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny i do Gniezna. Upamiętnieniu tej rocznicy towarzyszyć będą w najbliższych dniach następujące wydarzenia:

  • Konferencja naukowa organizowana przez IPN, Wydział Teologiczny UAM oraz Archidiecezję Gnieźnieńską nt.: I pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Odbywać się ona będzie w Centrum Edukacyjno – Formacyjkym (ul. Seminaryjna 2) Bliższe informacje na plakatach oraz na stronie Archidiecezja.pl Wstęp wolny Poprzedzi ją Msza św. w Katedrze, której przewodniczył będzie Ksiądz Prymas (godz. 9.00)
  • spotkanie z młodzieżą i młodymi duchem pod balkonem papieskim w sobotę (1 czerwca) ok. godz. 9.45 Znamy Okno Papieskie w Krakowie, lecz zgodnie z historią pierwsze spotkanie z młodzieżą miało miejsce w Gnieźnie, pod papieskim balkonem
  • uroczysta Msza św. w niedzielę u oo. Franciszkanów w Sanktuarium MB Pocieszenia Pani Gniezna, której wizerunek ukoronowano 22 lata temu koronami papieskimi
  • kolejny IX już Koncert Prymasowski, który będzie miał miejsce w niedzielny wieczór w katedrze
  • spotkanie w miejscu lądowania papieskiego helikoptera w poniedziałek 3 czerwca. Będzie możliwość dotarcia do tego miejsca dzięki MPK Gniezno. Szczegóły w przyszłą niedzielę
  • dwa fortepianowe koncerty plenerowe w poniedziałek i wtorek przed pomnikiem Bolesława Chrobrego o godz. 18.30

11. W Święta Wielkanocne minęło pół roku mojej posługi dla Was. Chciałbym spotkać się z dotychczasową Radą Parafialną i z parafianami, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój naszej wspólnoty parafialnej, by w rozmowie wzajemnie podzielić się dotychczasowym doświadczeniem i planami na przyszłość. Zapraszam na spotkanie we wtorek za tydzień, 04. czerwca, ok. 18:45, po nowennie do bł. Jolenty, Patronki naszej parafii.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Dla wszystkich dzieci mamy kartki „Ziarna”. Znajdziemy je przy chrzcielnicy.

14. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. (tel. 691.950.127).

15. W tym tygodniu oidbył się pogrzeb śp. Czesławy Surdziel. Bożemu Miłosierdziu polecajmy także zmarłych z naszych rodzin, ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony