VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy: przed południem o godz. 08:00 i 10:00, po południu o godz. 18:00 i 19:30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
2. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego, tj. ograniczenia się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta (od 18 do 60 r. życia), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek.
3. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek o godz. 17:30 (przed mszą św.) z Chrystusem i Jego bolejącą Matką będziemy przemierzali Drogę krzyżową. Dzieci będę odprawiały swoją Drogę krzyżową o godz. 17:00.
W niedziele będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godz. 17:00. Kazania głosić będzie ks. Krzysztof Brzykcy. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych!
4. Zdrapka Wielkopostna to nasza nowa propozycja na Wielki Post. Zdrapka Wielkopostna (www.zdrapkawielkopostna.pl), odlicza kolejne dni od Środy Popielcowej do Wielkanocy. Codziennie pod zdrapką, czekają na Was niezwykłe zadania. Odkryjcie je (sami lub z dziećmi), przeczytajcie i wykonajcie. Zdrapki czekają w zakrystii. Szczegóły na naszym facebooku.
5. Przy wyjściu i w zakrystii możemy zabrać plan czytania Biblii na marzec w naszym programie Biblia w 365 dni.
6. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do naszej Patronki bł. Jolenty. W I. czwartek miesiąca, 07. bm., od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Modlitwę o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne poprowadzą Członkowie Wspierania Powołań Kapłańskich.
7. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wspomóc ofiarą do puszki postawienie pomnika nagrobnego śp. ks. kan. Ryszarda Balika. Na początku kwietnia planujemy mszę św. w kościele św. Piotra i Pawła i poświęcenie pomnika.
8. Zapraszamy młodzież na spotkanie grupy oazowej w czwartek, po mszy wieczornej, o godz. 18:45, w piątek spotkanie dla uczestniczących w programie Biblia w 365 dni, także po mszy wieczornej na plebanii.

9. Informacja dla mieszkańców Osiedla Konikowo: Rada Osiedla zaprasza do wspólnego wyjazdu pielgrzymkowego do Lichenia Seniorów mieszkających w granicach osiedla. Wyjazd 11. maja, godz. 09:00. Zbiórka na parkingu marketu Kaufland. Opłata organizacyjna wynosi 15 zł, pozostałe koszty w ramach pielgrzymki pokrywa organizator, czyli Rada Osiedla Konikowo. Organizatorzy zapewniają opiekę duszpasterską księdza. Szczegółowe informacje o zapisach na plakatach i facebooku.
10. Parafia pw. św. Maksymiliana w Gnieźnie organizuje wspólnotowy wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania w dniach od 10 do 11 maja br. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi nawiedzą również Sanktuaria Matki Bożej w Pieraniu i Brdowie. Koszt (przejazd, nocleg, śniadanie) wynosi 150 zł. Zapisy w biurze parafialnym przy ul. Kwiatowej 7 w Gnieźnie.
11. W okresie Wielkiego Postu przy Parafii Archikatedralnej w Gnieźnie prowadzone będzie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla Osób Dorosłych, które już nie uczęszczają do szkół ponadpodstawowych i które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tegoż sakramentu. Spotkanie organizacyjne i zapisy odbędą się w I. Niedzielę Wielkiego Postu 10. marca 2019 r. o godz. 19:00 w salce parafialnej przy ul. Kolegiaty 1 w Gnieźnie.
12. W każdą niedzielę, przy chrzcielnicy leżą kolorowe karteczki Ziarna dla wszystkich dzieci z naszej parafii.
13. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne po wieczornej Mszy św. Jeśli to będzie konieczne służymy pomocą po mszy porannej lub prosimy we wszystkich sprawach o kontakt telefoniczny na numery ks. proboszcza: stacjonarny 61.426.58.28 lub komórkowy 691.950.127.
14. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i do Księgi Ofiarodawców, które gromadzimy na wymianę konfesjonałów w naszym kościele.
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Przewodnika Katolickiego.
16. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszych rodzin oraz ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony