X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 czerwca 2018 r

Antyfona na wejście podpowiada, gdzie szukać pomocy, kiedy otaczają nas ciemności. Wiara pomaga uczynić krok po ciemku i sprawia, że zapala się „światło”.
Gdybyśmy zawsze wiedzieli, co należy czynić i dokąd pójść, wiara nie byłaby nam potrzebna, co więcej, nie byłaby wiarą. To dzięki wierze mamy siłę do dźwigania słabości własnych i cudzych. Bóg jest naszą opoką i twierdzą. Pomaga poznać i wypełnić wszystko, co jest słuszne.

1. Dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywmy jako niedzielę modlitwy o liczne i święte powołania do kapłaństwa. Ofiary złożone podczas wszystkich Mszy św. przeznaczone są na nasze Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne.

2. Przez cały miesiąc czerwiec po Mszy św. wieczornej odmawiać będziemy Litanię do Serca Jezusowego.

3. W przyszłym roku/ 2019 / procesja Bożego Ciała pójdzie ul. Wierzbiczany i I ołtarz przy posesji nr 19, II ołtarz przy sklepie „Rolnik” pójdziemy w ul. Reymonta / w kierunku ul. Roosevelta / III ołtarz przy posesji nr 33 i IV Ołtarz przy posesji nr 43
i tam zakończenie uroczyste procesji.

4. W środę, 13 czerwca/ dzień Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.

5. W piątek / 15 czerwca br. / przypada nasz ODPUST PARAFIALNY KU CZCI NASZEJ PATRONKI BŁ. JOLENTY.
Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Syn parafii Ks. Łukasz Goroński.
Po Mszy św. procesja i odmówienie Litanii do Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę 16 dzień miesiąca, a w dniu tym modlimy się do Św. Jana Pawła II, którego relikwie w postaci kropli krwi mamy w naszej świątyni i pomnik przed kościołem.

7. Dziękuję za ofiary składane na tacę, do Złotej Księgi Budowy i konto parafialne, które gromadzimy na spłacenie należności za parking dla samochodów i dalszych przęseł w opłotowaniu terenu kościoła.

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony