XIII. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia.
3. Ks. Łukasza Twarużka, który został zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii pożegnamy na mszy św. w poniedziałek, 29. czerwca, o godz. 18:00; ks. Bartosza Gallasa, mianowanego wikariuszem w naszej parafii, powitamy w poniedziałek, 06. lipca, o godz. 18:00. Ks. Janusz Umerle wraca oficjalnie do naszej parafii jako rezydent 01 lipca. Proszę o modlitwę w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii.
4. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu przed mszą św. wieczorną od godz. 17:30. We wtorek Różaniec w intencji Parafii przed mszą św. a po mszy nowenna do bł. Jolenty.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
• W czwartek adorację od 17:00 rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego a podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
• W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa.
• W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 08:30.
6. Chorych odwiedzi nowy ks. wikariusz w II. sobotę miesiąca, 11. lipca, w godzinach przedpołudniowych.
7. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 17:30. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
8. W lipcu i sierpniu jak zwykle dodatkowa msza św. w niedzielę o godz. 21:00.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” dodatek „5 minut z Bogiem”.
10. Biuro parafialne czynne po wieczornej mszy św. (tel. 691.950.127).
11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Halinę Małecką, Leokadię Plewa, Janinę Justynowicz, zmarłych nam bliskich oraz śp. ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony