XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. W lipcu i sierpniu z dodatkową mszą św. w niedzielę o godz. 21:00. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
3. W tym tygodniu we wtorek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Po mszy wieczornej nowenna do bł. Jolenty i nabożeństwo fatimskie.
4. W środę, 14. sierpnia na Orliku przy ul. Mokrej odbędzie się Piknik Osiedla Arkuszewo pamięci ks. kan. Ryszarda Balika. Dziękuję władzom Miasta za przyjęcie propozycji, by piknik był poświęcony pamięci ks. kan. Balika. W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka charytatywna na leczenie gnieźnianki Oli Żak, gry i zabawy dla najmłodszych, mini turniej w piłkę nożną sześcioosobową, oraz koszykówkę 3 x 3. Do 12. sierpnia można zgłaszać przedstawicieli drużyn w obu konkurencjach, kontakt podany jest na plakatach i banerach przy kościele. Piknik rozpocznie się o godzinie 16:00. Gorąco zapraszam w imieniu rady osiedla Arkuszewo, Prezydenta Miasta Gniezna, radnego p. Janusza Brzuszkiewicza, oraz swoim.
5. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego z mszą o godz. 21:00. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Msza Święta w wigilię uroczystości o godz. 18:00. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.
6. W czwartek 16. dzień miesiąca, a w dniu tym modlimy się do św. Jana Pawła II, którego relikwie w postaci kropli krwi mamy w naszej świątyni. Po Mszy św. wieczornej modlitwy przy relikwiach Świętego.
7. Dzieci z naszej parafii zapraszamy na trzydniowe wakacyjne warsztaty zatytułowane „W poszukiwaniu skarbu Króla”. Warsztaty odbędą się w dniach 26.-28. sierpnia w godz. 10:00-13:00. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Zapisy poprzez formularz, który dostępny jest przy wyjściu, w zakrystii lub na naszym Facebooku.
Dziecko można zgłosić wypełniając poniższy formularz:
FORMULARZ
Proszę nie zapomnieć na końcu o zaznaczeniu klawisza „Wyślij”.
Można także wydrukować formularz, wypełnić i przynieść do kościoła (dostępny tutaj: FORMULARZ)
8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Leokadię Nowakowską (pogrzeb jutro, o godz. 11:30, na cmentarzu św. Piotra i Pawła). Bożemu Miłosierdziu polecajmy także zmarłych z naszych rodzin, ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony