XVII. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W lipcu i sierpniu Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku, z dodatkową mszą św. w niedzielę o godz. 21:00. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu przed mszą św. wieczorną od godz. 17:30. We wtorek Różaniec w intencji Parafii przed mszą św. a po mszy nowenna do bł. Jolenty. W czwartki adoracja od godz. 17:00.
3. Przygotowujemy nowe projekty duszpasterskie: Dzieci z naszej parafii zapraszamy na trzydniowe wakacyjne warsztaty. Warsztaty odbędą się w dniach 26.-28. sierpnia w godz. 10:00-13:00. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Zapisy na formularzach przy wyjściu.
4. Drugi projekt to „Godzina dla Jezusa”. Odpowiadamy na pragnienie Jezusa, by Jego uczniowie trwali z nim na modlitwie. Widzimy, że Jezus daje wielu osobom pragnienie zbliżenia się do Jego Serca przez głębsze życie duchowe. Chcielibyśmy zaproponować rodzaj ćwiczeń duchowych, gdzie nauczycielem byłby sam Jezus. Uczestnicy programu otrzymają materiały, które pomogą im przeżyć z Jezusem godzinę adoracji. Formularz do zapisów i szczegóły przy wyjściu z kościoła lub w Internecie.
5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa w sobotę o godz. 08:30 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
6. Ks. wikariusz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w 2. sobotę miesiąca, 08. sierpnia w godzinach przedpołudniowych.
7. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
8. Dzisiaj z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i ich kierowców oraz będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo pojazdów po mszy św. przed głównym wejściem do kościoła.
9. Polecamy tygodniki Niedziela i Przewodnik Katolicki.
10. Biuro parafialne czynne po zakończeniu wieczornej mszy św. do godz. 19:00 (tel. 691.950.127).
11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, śp. ks. kan. Ryszarda i ks. Grzegorza, zmarłych dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony