XVII. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. W lipcu i sierpniu z dodatkową mszą św. w niedzielę o godz. 21:00. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
3. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa: czwartek – wystawienie Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi i modlitwa o powołania od godz. 17:00; piątek – okazja do spowiedzi od godz. 17:30 i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św.; sobota – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczynamy Mszą św. o godz. 08:30.
4. Dzieci z naszej parafii zapraszamy na trzydniowe wakacyjne warsztaty zatytułowane „W poszukiwaniu skarbu Króla”. Warsztaty odbędą się w dniach 26.-28. sierpnia w godz. 10:00-13:00. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Zapisy ruszają od przyszłego tygodnia.
5. W czwartek modliliśmy się za kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Obrazki ze św. Krzysztofem wyłożone są przy wyjściu głównym.
6. Do chorych z posługą sakramentalna ks. Łukasz uda się w sobotę, 03. sierpnia, przed południem.
7. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Rozważmy powstrzymanie się od napojów alkoholowych w tym miesiącu w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.
8. Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy biblijnej w przyszłym tygodniu, 09. sierpnia, w naszym cyklu spotkań poświęconym Apokalipsie św. Jana Apostoła.
9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
10. Bożemu Miłosierdziu polecajmy także zmarłych z naszych rodzin, ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony