XVIII. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Czy jako uczniowie Chrystusa rozważymy podjęcie tego wyzwania nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia? Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. W lipcu i sierpniu z dodatkową mszą św. w niedzielę o godz. 21:00. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
3. We wtorek 6. sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 8:30 lub 18:00. Po mszy wieczornej nowenna do bł. Jolenty.
4. W czwartek – wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja od godz. 17:00.
5. Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy biblijnej, 09. sierpnia, w naszym cyklu spotkań poświęconym Apokalipsie św. Jana Apostoła. Plan czytania na sierpień dostępny przy wyjściu.
6. Dzieci z naszej parafii zapraszamy na trzydniowe wakacyjne warsztaty zatytułowane „W poszukiwaniu skarbu Króla”. Warsztaty odbędą się w dniach 26.-28. sierpnia w godz. 10:00-13:00. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Zapisy ruszają dzisiaj. Można użyć formularza, który dostępny jest przy wyjściu, w zakrystii lub na naszym Facebooku.
Dziecko można zgłosić wypełniając poniższy formularz:
Formularz
Proszę nie zapomnieć na końcu o zaznaczeniu klawisza „Wyślij”.
Można także wydrukować formularz, wypełnić i przynieść do kościoła (dostępny tutaj: Formularz do druku)
7. 14. sierpnia na Orliku przy ul. Mokrej odbędzie się Piknik Osiedla Arkuszewo pamięci ks. kan. Ryszarda Balika. Dziękuję władzom Miasta za przyjęcie propozycji, by piknik był poświęcony pamięci ks. kan. Balika. W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka charytatywna na leczenie gnieźnianki Oli Żak, gry i zabawy dla najmłodszych, mini turniej w piłkę nożną sześcioosobową, oraz koszykówkę 3 x 3. Do 12. sierpnia można zgłaszać przedstawicieli drużyn w obu konkurencjach, kontakt podany jest na plakatach i banerach przy kościele. Piknik rozpocznie się o godzinie 16:00. Gorąco zapraszam w imieniu rady osiedla Arkuszewo, Prezydenta Miasta Gniezna, radnego p. Janusza Brzuszkiewicza, oraz swoim.
8. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami o godzinie 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego i modlitwy w intencji pątników. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania poprzez stronę internetową naszej pielgrzymki – www.ppag.pl, na której każdego dnia pojawiają się materiały formacyjne (o godz. 07:00 czytania, o 12:00 medytacja, o 16:00 konferencja).
9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Leokadię Nowakowską (pogrzeb jutro, o godz. 11:30, na cmentarzu św. Piotra i Pawła). Bożemu Miłosierdziu polecajmy także zmarłych z naszych rodzin, ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony