XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Dzisiaj, o godz. 11:00 Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży oraz błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17:30 – 18:00 i w piątek w godz. 17:00 – 18:00.
3. Dekretem ks. Prymasa od dzisiaj rezydentem na plebanii i nowym członkiem naszej wspólnoty parafialnej jest ks. dr Janusz Umerle. Ks. Janusz urodził się w Koninie. W 1994 udał się na misje na Wybrzeże Kości Słoniowej, gdzie pracował przez cztery lata. W latach 1999-2003 pracował w Ośrodku Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” w Magdalence. Obronił pracę doktorską „Duchowość nazaretańska w świetle życia i pism Karola de Foucauld” na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu. Do tej pory mieszkał i pracował w Belgii. Serdecznie witamy ks. Janusza w naszej parafii!
4. Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych. Przypominamy, że biuro parafialne otwarte jest od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie możemy skorzystać z pomocy kancelarii w godzinach urzędowania, możemy ustalić termin odwiedzin biura z ks. proboszczem korzystając z podanego nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza.
5. Adoracja Najśw. Sakramentu dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, 01. września, od godz. 19:00-20:00 w kaplicy, niech będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego.
6. We wtorek po mszy wieczornej nowenna do bł. Jolenty. Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Oazy młodzieżowej w czwartek, 05. września, po wieczornej mszy św. Najbliższe spotkanie grupy biblijnej w środę w przyszłym tygodniu, 11. września, godz. 18:45. Plan czytania na wrzesień do ściągnięcia z Internetu lub zabrania przy wyjściu.
7. Serdecznie zapraszamy na modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w I. czwartek miesiąca, o godz. 17:00. Do Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.
8. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 18:00. Spowiedź św. na którą w piątek w godz. 17:00 – 18:00.
9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca i kolejne nabożeństwo I. soboty miesiąca. Niepokalane Serce Maryi uczcimy podczas Mszy Świętej o godz. 08:30 wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Świętej zapraszamy na rozważanie i Różaniec.
10. W niedzielę, 15. września, czyli za dwa tygodnie, przypada 1. rocznica śmierci śp. ks. kan. Ryszarda Balika. Msza św. w intencji zmarłego proboszcza o godz. 09:30. W okolicach rocznicy urodzin ks. kan. (30. września) planujemy uroczystą mszę św. z poświęceniem tablicy epitafijnej ku jego pamięci. Termin zależy od ukończenia prac przy wykonaniu tablicy.
11. W związku z nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji, którą przeżyjemy w przyszłym roku, w ramach przygotowań do tych wydarzeń organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 6-7 października 2019r. Z Gniezna organizujemy wspólny wyjazd dla dwóch gnieźnieńskich dekanatów.

Program uroczystości pielgrzymkowych:

Niedziela 6.10
godz. 19.00 konferencja;
godz. 21.00 Apel Jasnogórski; po Apelu czuwanie modlitewne;
godz. 24.00 Pasterka Maryjna; po Mszy św. możliwość czuwania do godz. 4.30.

Poniedziałek 7.10
godz. 9.00 Droga Krzyżowa;
godz. 11.00 Msza św.;
godz. 13.00 powrót do Gniezna.

Zapisy w zakrystii do dnia 15. września. Koszt pielgrzymki z noclegiem wynosi 100 zł od osoby. Wyżywienie we własnym zakresie. Szczegółowe informacje bezpośrednio u ks. K. Woźniaka.
12. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że nadal trwa nabór do naszego Seminarium. Tegoroczna rekrutacja zakończy się 14 września.
13. W minionym tygodniu odbyły się trzydniowe wakacyjne warsztaty dla dzieci zatytułowane „W poszukiwaniu skarbu Króla”. Uczestniczyło w nich ponad dwadzieścioro dzieci. Serdecznie dziękuję Rodzicom, Wolontariuszom, Młodzieży oazowej. Dzięki wielkiemu sercu, wierze i zaangażowaniu w działanie dla innych nie przeżylibyśmy tylu wspaniałych chwil budując przyjacielskie relacje z Jezusem i między sobą tworząc „Piracką mapę skarbów”, piekąc babeczki lub po prostu wesoło spędzając czas. Dziękuje wszystkim.
14. Byliśmy tak zadowoleni z warsztatów, że postanowiliśmy spotkać się ponownie już w najbliższy piątek, 06. września po mszy św. Zapraszamy dzieci do spowiedzi i na mszę z komunią pierwszopiatkową a po mszy do salki parafialnej na godz. 18:30 do 20:00 na wspólne odkrywanie Bożych tajemnic poprzez radosną zabawę i wspólną modlitwę. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą nas poznać, spędzić miło czas oraz stać się lepszym przyjacielem Jezusa.
15. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Dla najmłodszych mamy pierwszą kartkę „Ziarna”.
16. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, ks. kan. Ryszarda i zmarłych księży z naszej parafii: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony