XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz na rok 2018. Ofiary za kalendarze są przeznaczone dla misjonarzy.

2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu będę odbywały się w dni powszednie w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę po mszy o godz. 18:00 (początek nabożeństwa ok. 18:30) oraz w czwartek na zakończenie adoracji przed mszą św. także dziesiątka Różańca w niedzielę po każdej mszy. Dzieci zapraszamy na osobny różaniec św. we wtorek na godzinę 17:30 w kaplicy Matki Bożej i w czwartek na wspólny Różaniec w czasie adoracji Najśw. Sakramentu.

3. Tydzień w parafii:
• PONIEDZIAŁEK po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe;
• WTOREK po Mszy św. wieczornej – liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, nowenna do naszej Patronki bł. Jolenty i nabożeństwo różańcowe;
• ŚRODA po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe;
• CZWARTEK:
◦ 17:00 – 18:00 – Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa w intencji parafii;
◦ 17:30 – Różaniec dla dzieci i dorosłych;
◦ po wieczornej mszy św. – spotkanie Oazy młodzieżowej;
• PIĄTEK:
◦ po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe;
◦ godz. 19:00 – spotkanie grupy biblijnej na plebanii;
◦ godz. 18:30 do 20:00 – spotkanie dla dzieci w salce.
• SOBOTA: po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe;

4. Prosimy o kontakt rodziców uczniów klas III. i VIII., którzy jeszcze nie rozpoczęli przygotowania do przyjęcia sakramentów Eucharystii i Bierzmowania.

5. Wszystkie małżeństwa, które pragną rozwoju ich miłości, bez względu na wiek, staż małżeński i zaangażowanie religijne zapraszamy na weekend Stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie 25. – 27. października br. Warsztaty nie mają charakteru modlitewnego. Szczegóły u ks. proboszcza, na ulotkach i plakatach przy wyjściu oraz na naszym parafialnym facebooku.

6. Zapraszamy do odwiedzenia festynu rodzinnego w sobotę, 26. października, godz. 17:00, na hali widowiskowo-sportowej GOSiR, ul. Sportowa w ramach V Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji RADOŚĆ MIŁOŚCI.

7. Zbliża się listopad, miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy, że jedyną skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest Msza św., także gregoriańska, modlitwa, Komunia św., zyskiwanie odpustów św. i tzw. „wypominki” lub jak mówimy nieraz „zaduszki”. Przy wyjściu znajdziemy drukowane kartki, które przyjmować będziemy od jutra w Biurze Parafialnym. Oddając w Biurze Parafialnym lub w zakrystii po mszy św. „Wypominki” dowiemy się, w którym dniu będą modlitwy w intencji tych dusz, które wypiszemy na kartkach. Wówczas na ten dzień zaprosimy swoich bliskich na wspólną modlitwę za naszych Drogich Zmarłych.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy „Przewodnik katolicki” i „Niedzielę”. Dzieciom przypominamy o zabraniu kartki „Ziarna”.

9. Od dwóch tygodni dogrzewamy kościół, by nasi Drodzy Parafianie mogli czuć się bardziej komfortowo na modlitwie. „Bóg zapłać” za dorzucenie grosika na ogrzewanie na składkę.

10. Przypominamy, że biuro parafialne otwarte jest od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie możemy skorzystać z pomocy kancelarii w godzinach urzędowania, możemy ustalić termin odwiedzin biura z ks. proboszczem korzystając z podanego nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza.

11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, śp. ks. kan. Ryszarda Balika: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony