XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu będę odbywały się w dni powszednie we wtorek, środę i piątek po mszy o godz. 18:00 (początek nabożeństwa ok. 18:30) w czwartek na zakończenie adoracji przed mszą św. oraz w sobotę po porannej mszy św. i dziesiątka Różańca w sobotę wieczorem oraz w niedzielę po każdej mszy. Dzieci zapraszamy na osobny różaniec św. we wtorek na godzinę 17:30 w kaplicy Matki Bożej i w czwartek na wspólny Różaniec w czasie adoracji Najsw. Sakramentu.

3. Dziękuję za modlitwę i świadectwo wiary wszystkim, którzy znaleźli czas, a przede wszystkim miłość do Jezusa Eucharystycznego w sercu i adorowali Najśw. Sakrament wraz z kapłanami naszej parafii w ostatnie niedzielne popołudnie. Bóg zapłać!

4. Tydzień w parafii:

• WTOREK po Mszy św. wieczornej – nowenna do naszej Patronki bł. Jolenty i pierwsze nabożeństwo różańcowe;
• CZWARTEK:

◦ 17:00 – 18:00 – Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
◦ 17:30 – Różaniec dla dzieci i dorosłych;
◦ I czwartek miesiąca – okazja do spowiedzi od 17:30;
◦ po wieczornej mszy św. – spotkanie Oazy młodzieżowej;

• PIĄTEK:

◦ I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od 17:00;
◦ po mszy św. Różaniec i Litania do NSPJ;
◦ godz. 19:00 – spotkanie grupy biblijnej na plebanii;
◦ godz. 18:30 do 20:00 – spotkanie dla dzieci w salce.

• SOBOTA:

◦ 08:30 – nabożeństwo I. soboty miesiąca z Różańcem;
◦ nawiedzenie chorych z sakramentami przed południem
◦ 19:00 do 07:00 rano kolejne całonocne czuwanie na modlitwie różańcowej. Modlimy się w intencji małżeństw i skruszenia murów zła w małżeństwach i rodzinach. Wejście do kaplicy będzie otwarte całą noc.

5. Prosimy o kontakt rodziców uczniów klas III. i VIII., którzy jeszcze nie rozpoczęli przygotowania do przyjęcia sakramentów Eucharystii i Bierzmowania.

6. Plan czytania Biblii na październik jest już dostępny, jak zwykle, przy wyjściu i w Internecie.

7. W najbliższą sobotę, 05. października, spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych o godz. 19:00 w kościele. Zapraszamy oboje rodziców z dzieckiem.

8. Za tydzień, w poniedziałek, 07. października, w dzień NMP Różańcowej zapraszamy na Różaniec i spotkanie formacyjne po nabożeństwie. Poprowadzi je nowy opiekun Żywego Różańca w naszej parafii ks. Janusz Umerle. Po spotkaniu w kościele zapraszamy na spotkanie przy kawie na plebanii.

9. Zapraszamy do przyłączenia się do naszej jednodniowej pielgrzymki na Jasną Górę. Ks. Łukasz z młodzieżą jadą do Wrocławia i Częstochowy w sobotę, 12. października. Wyjazd o godz. 06:00 sprzed naszego kościoła. Koszt 75 zł. Przy zapisach w zakrystii prosimy podać PESEL.

10. Gnieźnieńska wspólnota medytacji chrześcijańskiej zaprasza na spotkanie autorskie z o. Maksymilianem Nawarrą i Dariuszem Hyblem w kontekście książki Medytacja. Droga miłującej obecności, 08. października, o godz. 19:00 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym przy ul. Seminaryjnej 2 (obok Seminarium Duchownego).

11. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy „Przewodnik katolicki” i „Niedzielę”. Dzieciom przypominamy o zabraniu kartki „Ziarna”.

12. Przypominamy, że biuro parafialne otwarte jest od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie możemy skorzystać z pomocy kancelarii w godzinach urzędowania, możemy ustalić termin odwiedzin biura z ks. proboszczem korzystając z podanego nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza.

13. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych nam bliskich, śp. ks. kan. Ryszarda Balika: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Rachwalski
proboszcz

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony