XXXII. TYDZIEŃ ZWYKŁY

1. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje za pamięć, modlitwę i życzenia złożone z okazji urodzin i imienin.

2. Zawieszamy na czas obowiązywania ograniczeń wszystkie spotkania grup i przygotowanie do sakramentów. Możemy spotykać się bez większych przeszkód na mszach, nabożeństwach i adoracji zachowując limit 42 osoby w kościele, maseczki, dezynfekcję rąk i dystans 1,5 m.

3. Urząd Miasta Gniezna informuje, że obchody Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada, w tym roku odbywać się będą pod obowiązującym reżimem sanitarnym. W związku z tym zachęcamy do zdalnego udziału w Mszy św. o godz. 09:30 transmitowanej z Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Wojciecha Polaka – Prymasa Polski na kanałach YouTube Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Królewskiego Gniezna. Zaprasza również do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego o godzinie 12:00 stojąca na balkonach lub w oknach naszych mieszkań. U nas o 17:30 Różaniec w intencji Ojczyzny.

4. W piątek, 13 dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Powierzmy naszej Matce wszystkie troski związane czasem, który przeżywamy w nas samych, naszych rodzinach i Ojczyźnie.

5. Tydzień w parafii:

  • WTOREK po Mszy św. wieczornej – nowenna do naszej Patronki bł. Jolenty
  • ŚRODA obchody Narodowego Święta Niepodległości
    • 17:30 Różaniec w intencji Ojczyzny
  • CZWARTEK 17:00 – 18:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji parafii; adoracja Najświętszego Sakramentu; okazja do spowiedzi św.
  • PIĄTEK po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo fatimskie
  • SOBOTA 09:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu „Godzina dla Jezusa”.

6. Jeszcze do 30 listopada możemy ośmiokrotnie w listopadzie (wybierając 8 dowolnych dni) uzyskać odpust zupełny dla zmarłych pod zwykłymi warunkami, tzn. za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga.

7. Dziękujemy wszystkim parafianom i sympatykom naszej wspólnoty parafialnej, którzy przyłączyli się do inicjatywy Różaniec Do Granic Nieba na różańcu w kościele lub w domach za wspólne duchowe dzieło.

8. Jesteśmy poruszeni Waszą troską o naszą parafię. Dopiero początek ograniczeń a już wielu parafian postanowiło wspomóc nas ofiarami na nasze parafialne konto. Bóg zapłać!

9. Przypominamy, że kancelaria parafialna otwarta jest od poniedziałku do piątku po wieczornej mszy św. Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie możemy skorzystać z pomocy kancelarii w godzinach urzędowania, możemy ustalić termin odwiedzin biura z ks. proboszczem korzystając z podanego nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza (691.950.127). Polecamy tygodniki Niedziela i Przewodnik Katolicki.

10. Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Annę Jaworską i Grzegorza Zamiarę, zmarłych nam bliskich, śp. ks. kan. Ryszarda i ks. pracujących w naszej parafii, zmarłych dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła: Wieczny odpoczynek…

Msze św.

Niedziela i święta:
godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
(w lipcu i sierpniu 21:00)

W dni powszednie:
8:30, 18:00

Święta cywilne zniesione:
(N.M.P. Matki Kościoła, Św. Niepodległości)
8:00, 10:00, 18:00

Popielec:
8:00, 10:00, 18:00, 19:30

Uroczystość Wszystkich Świętych
jak w niedziele

Polecane strony